آینده خانواده ایرانی؛ تلفیقی از فردگرایی و خانواده‌گرایی

خانواده براساس اجتماع فردیت‌های انسجام یافته‌ای که با هم تفاهم و سازگاری دارند، شکل می‌گیرد. اینگونه افراد از یک طرف به خانواده می‌پردازند و از طرف دیگر به فردیت خودشان اجازه ظهور و بروز می‌دهند. درست است که خانواده ایرانی در حال حرکت به سمت فردگرایی است؛ اما خانواده هم در این زمینه مقاومت‌هایی از خود نشان می‌دهد.

فراخوان همایش ملی «اندیشه راهبردی زن و خانواده»

در پی برگزاری موفق و با شکوه سومین نشست اندیشه‌های راهبردی در محضر مقام معظم رهبری با موضوع مسائل زنان و خانواده، و در راستای تحقق منویات معظم له در خصوص گفتمان سازی در این حوزه با رویکرد دینی، مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با مشارکت مرکز مطالعات و تحقیقات زنان دانشگاه تهران و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها همایش ملی اندیشه راهبردی زن و خانواده را برگزار می کند.

تأسیس دانشگاه‌ زنانه بررسی شد

تاسیس دانشگاه‌های ویژه بانوان در کنار دیگر دانشگاه‌های کشور موجب پرورش کامل استعدادهای بالقوه زنان، افزایش سطح اشتغال زنان در جامعه، بهبود کیفیت مشاغلی که نیاز به تخصص زنان دارد و ارتقای حضور کیفی همراه با آرامش برای بانوان است.

فقه حكومتی و برنامه راهبردی در حوزه زن و خانواده

فقه حكومتی، فقه مداخلات راهبرانه در شئونات اجتماعی است. سخن از فقه حكومتی با وجود بالندگی نسبی فقه موجود بدین معناست كه برای تبیین احكام شرعی حكومت نیازمند تدوین قواعد یا روش‌هایی جدید و یا بازنگری در برخی قواعد و روش‌های موجود هستیم. در اینجا با بیان نكاتی مقدماتی می‌توان ضرورت‌های بحث از فقه حكومتی را تقریب نمود.

14 نكته رهبر انقلاب در نشست راهبردی «زن و خانواده»

مقام معظم رهبري در سومين نشست انديشه‌هاى راهبردى‌ به نكات مهمي اشاره كردند از جمله: لزوم نظريه پردازي در حوزه زن، لزوم پرداختن به مسئله زن، نقش زنان در انقلاب اسلامي، نقش زنان در دوران دفاع مقدس، اهميت خانواده و …

رهبرانقلاب:۲ شرط اشتغال زنان در جامعه

رهبر معظم انقلاب درمورد اشتغال زنان فرمودند: باید 2 شرط اساسی را كاملاً رعایت كرد نخست اینكه اشتغال، كار اساسی زن در خانه و خانواده و مسئولیت مهم همسری و مادری را تحت الشعاع قرار ندهد و دوم اینكه مسئله محرم و نامحرم بخوبی رعایت شود.

موضوع زن و خانواده درمحضر رهبرانقلاب

صدها تن از اندیشمندان، نخبگان، اساتید حوزه و دانشگاه، پژوهشگران و مؤلفان آثار علمی، همراه با حضرت آیت الله خامنه ای، چهارشنبه شب در سومین نشست اندیشه های راهبردی جمهوری اسلامی، به تعامل فكری و بررسی ابعاد مختلف موضوع زن و خانواده پرداختند.

سومین نشست اندیشه‌های راهبردی با موضوع زن و خانواده

سومین دوره از نشست‌ اندیشه‌های راهبردی روز چهارشنبهدر حضور رهبر انقلاب اسلامی و با شركت محققان و صاحب‌نظران حوزه زن و خانواده برگزار می‌شود.

سومین نشست اندیشه‌های راهبردی

سومین دوره از نشست‌ اندیشه‌های راهبردی روز چهارشنبه 14 دی ماه 1390 در حضور رهبر انقلاب اسلامی و با شركت محققان و صاحب‌نظران حوزه زن و خانواده شامل اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و نیز جمعی از اساتید و فضلای حوزوی برگزار می‌شود.

زن و خانواده صاحب ستاد می شوند

مریم مجتهدزاده رئیس مركز امور زنان وخانواده ریاست جمهوری، درباره برنامه‌های این مركز طی سال جدید اظهار داشت: برنامه‌های خوبی برای سال جاری درجهت تحكیم و تقویت بنیان خانواده در نظرگرفته شده است. توجه جدی به كمیته دختران جوان با توجه به اهمیت جایگاه دختران در جامعه به عنوان همسران و مادران آینده خواهد شد و برنامه‌های‌ریزی‌های خوبی برای آنها در نظرگرفته شده است. وی ادامه داد: ستاد ملی زن وخانواده تشكیل شده و قرار است كه اوائل سال جاری نخستین جلسه آن برگزار شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.