آموزش‌های پیش از ازدواج لازمه کاهش طلاق

لازم است برخورداری از آموزش‌های پیش از ازدواج با توجه به خرده فرهنگ‌های متنوع مناطق مختلف ایران تدوین شود. به اعتقاد استیفا یک نسخه عام برای خرده فرهنگ‌های مختلف نمی‌توان پیچید، بنابراین افراد تحت آموزش باید بر اساس زمینه‌های فرهنگی و اعتقادی دسته‌بندی شوند و کلاس‌ها برای گروه‌های همگن برگزار شود.

آرایشگاه‌های زنانه سازماندهی می‌شوند

سجادی درباره آسیب‌های آرایشگاه‌های زنانه افزود: متأسفانه اقدامات زیادی در آرایشگاه‌ها مانند بوتاکس و تاتو توسط افراد غیر حرفه‌ای انجام می‌شود که آسیب‌های زیادی از بعد جسمی برای خانم‌ها به وجود می‌آوردند. همچنین برخی از آرایشگاه‌ها از نظر اخلاقی ترویج‌گر مسائلی هستند که آسیب‌های روانی به مراتب زیادی به همراه دارند.

سبک زندگی سکولاریستی و فمنیستی رقیب‌ سبک زندگی اسلامی است

مسئول دبیرخانه سومین نشست راهبردی زن و خانواده مقام معظم رهبری با اشاره به سبک زندگی فمنیستی و سکولاریستی توضیح داد: تشویق جامعه به داشتن رویکردی که مغایر تمدن اسلامی است و از سویی بحث آزادی‌های فمنیستی که نمونه‌های خاص غربی است باعث شده تا در جامعه چالش‌های زیادی داشته باشیم.

ضرورت پایش وضعیت فعلی تعامل زوجین

زهرا سجادی درباره ضرورت برگزاری طرح «مطلع مهر» اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر تغییر رفتار و در پیش گرفتن سبک زندگی اسلامی تاکید کردند؛ بنابراین لازم است در قالب طرح مطلع مهر تغییراتی در سبک زندگی شاغلان جوان به وجود آید.

آموزش خانواده برای سربازان اجباری می‌شود

معاون امور زنان و خانواده مرکز امور زنان ریاست جمهوری گفت: بر اساس قرارداد همکاری بین این مرکز و نیروهای مسلح، آموزش تحکیم خانواده در دوره آموزشی سربازی از امسال اجباری می‌شود.

آرایشگاه‌های زنانه ساماندهی می‌شوند

معاون امور زنان و خانواده مرکز امور زنان ریاست جمهوری گفت: ساماندهی آرایشگاه‌های زنانه به منظور کاهش آسیب‌های جسمی و روحی در دستور کار این مرکز قرار گرفته است.

مشاوره پیش از ازدواج، نوشدارو قبل از مرگ سهراب

رضایی- دبیر کل جامعه اسلامی زنان- معتقد است: در مشاوره‌های پیش از ازدواج می‌توان تمامی مسایل مرتبط با تفاوت‌های اخلاقی و میزان تمایلات جنسی زوجین را بررسی کرد و آنها را متوجه شد. به عنوان مثال مشاور در بسیاری از موارد طی مشاوره متوجه می‌شود که دخترغرایز جنسی متعادلی دارد؛ اما پسر تنوع طلب است، بنابراین به آنان توصیه می‌کند که با یکدیگر ازدواج نکنند. در واقع در حال حاضر پس از مسائل اقتصادی، تمایلات غریزی و جنسی یکی از مهمترین علل طلاق زوجین جوان است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.