میزان زکات فطره از سوی مراجع تقلید اعلام شد

تعدادی از مراجع تقلید نظر خود در مورد مقدار زکات فطره در سال جاری را اعلام کردند.

ریالی از زکات صرف هزینه‌های پرسنلی نشده

عضو هیأت امناء کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: وجوه جمع شده آوری شده از زکات بابت حقوق، دستمزد یا سایر هزینه‌های پرسنلی نشده است.

فتاح: اندکی از زکات برای فقرا هزینه می‌شود

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: متأسفانه اعظم کارکرد زکات به جاهای عمرانی رفته و بخش اندکی از آن برای فقرا هزینه می‌شود، این در حالی است که ما در کمیته امداد، متولی کارهای عمرانی نیستیم بلکه مسئول امور محرومان هستیم.

قرائتی: دچار سرطان اخلاقی شده‌ایم

علی(ع) خودش نان خالی می خورد به میهمانش نان خالی نمی داد. بهترین غذا را به او می داد. خیلی چیزها جزء دین نیست ولی جزء دین شده است. در نهج البلاغه داریم که پارچه گلدار در اتاق بود حضرت علی به حضرت زهرا گفت آن را بردار زیرا حواسم در نماز پرت می شود. یا بلال برای اذان خواندن روی بامی رفت که اندازه یک آدم و نیم بلندی داشت اما ما الان مناره ۸۰ متری می سازیم چه کسی از آن برای اذان گفتن بالا می رود.

زکات بردباری و زیبایی چیست؟

زکات یکی از ارکان فروع دین است و در دین اسلام نسبت به پرداخت آن تاکید بسیار زیادی شده است.

روحانیون مردم را در انتخاب اصلح یاری کنند

قرائتی اظهار داشت: روحانیون در زمینه سیاسی نیز می‌توانند نقش داشته باشند چرا که زمزمه‌های انقلاب اسلامی از مسجد و روحانیون بلند شد. وی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: شما مبلغان، نقش آگاه کننده و بیدار کننده ملت را دارید و در این برهه از زمان، نقش شما دو چندان است و در انتخابات باید در نحوه مشارکت و انتخاب فرد اصلح مردم را یاری کنید.