سارکوزی بازداشت شد

نیکلا سارکوزی رئیس جمهور سابق فرانسه بامداد امروز سه شنبه به اتهام سوء‌استفاده از قدرت و اعمال نفوذ بازداشت شد.

سارکوزی و فرانسوا اولاند؛ برآورد مواضع داخلی و بین‌المللی

اگرچه سیاست خارجی دولت سارکوزی مبتنی برایفای نقشی محوری‌تر در فعل و انفعالات منطقه ای و بین‌المللی نظیر احیای روابط این کشور با ناتو و تامین حداکثری منافع اقتصادی و ژئوپلتیک فرانسه قرار داشته‌ است اما…

پیام عقب افتادن سارکوزی از نامزد سوسیالیست‌ها برای فرانسه

انتخابات فرانسه نشان داد که شرایط بحرانی اقتصادی امروز و تمایل مردم به تغییر، به مبنای اصلی تصمیم گیری در انتخابات‌ها تبدیل شده و حوزه داخلی برای آن‌ها بسیار پر اهمیت‌تر از حوزه سیاست خارجی است.

سارکوزی و کامرون آشتی کردند + عکس

البته هزینه این کوتاه آمدن پیشتر از سوی دیوید کامرون پرداخت شد؛ چرا که او نیز مانند همتای دیگرش یعنی خانم مرکل آلمانی از ریاست جمهوری مجدد سارکوزی در انتخابات پیش روی این کشور حمایت کرد.

دیپلماسی با ایران فایده ندارد جنگ هم درست نیست

سارکوزی که به بی ادبی و بدرفتاری در غرب شهره است، این بار لب به گستاخی در مورد ایران پرداخته است. میانجیگری ترکیه برای آغاز مذاکرات ایران و گروه‌های 1+5 و همچنین تمایل ایران برای انجام گفت‌وگوهای آتی در استانبول، یکی از دلایل اظهارات گستاخانه نیکولا سارکوزی است.

طرح‌هایی برای بزرگداشت شهید احمدی روشن- ۱

پوسترهایی در بزرگداشت شهید مصطفی احمدی روشن و دیگر شهدای صنعت هسته‌ای کشورمان

افشاگری تازه از گفتگوی در گوشی اوباما و سارکوزی

یک روزنامه فرانسوی گفتگوی در گوشی اوباما و سارکوزی را در حاشیه نشست گروه 20 منتشر کرد که در آن رئیس جمهوری فرانسه نخست وزیر سابق یونان را دیوانه خوانده است.

افشای گفت‌ و گوی اوباما و سارکوزی علیه نتانیاهو پشت میکروفن‌ به ظاهر خاموش

به دنبال توافق رسانه‌ها برای جلوگیری از افشای محتوای گفت‌وگوی خصوصی رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه علیه نتانیاهو، یک سایت فرانسوی پس از گذشت چند روز نهایتا اقدام به افشای محتوای این گفت‌وگوی به ظاهر خصوصی کرد.

فشارهای سياسی غرب عليه سوريه همچنان ادامه دارد

سران آمريكا، فرانسه و آلمان در ادامه فشارهاي سياسي خود بر سوريه با ناديده گرفتن اقدامات گروهك‌هاي مسلح، يكجانبه، خشونت دولت دمشق را محكوم كردند.

ديگر پوستم كلفت شده

وقایع بعد از انتخابات تاثیری بسیار منفی روی ذهن مردم خارج از کشور داشت. هم روی ذهن ایرانی‌های خارج از کشور که منبع اطلاعاتی‌شان همین سایت‌ها هستند، هم روی ذهن مردم آن کشورها. ده‌ها قرارداد بزرگ اقتصادی ما لغو یا تعلیق شد. ایران خیلی بابت این وقایع هزینه کرد؛ هم اقتصادی، هم اعتباری.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.