دولت تمایلی به بحث اقتصاد مقاومتی ندارد

معاون علمی پژوهشی سازمان بسیج حقوقدانان گفت: بدون شک باید برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی از سازوکارهای حقوقی هم استفاده کنیم.

فراخوان مقاله حقوق و اقتصاد مقاومتی منتشر شد

در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی در ماه‌های اخیر سازمان بسيج حقوق­دانان در نظر دارد در بهمن ماه سال جاری به بررسي ابعاد حقوقي و فقهي اقتصاد مقاومتي پرداخته و اين مسئله مهم و ضروري را مورد بررسي و مداقه قرار دهد.

تبیین حقوقی لزوم تجهیز نظامی غزه و کرانه باختری

در این نشست با تاکید بر اینکه توسل به زور از جانب ملت‌های تحت اشغال از موارد مجاز در اسناد بین‌المللی می‌باشد بر حق مبارزه مسلحانه مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری تاکید گردید. همچنین بر اساس قاعده بین‌المللی مسئولیت بین‌المللی دولت‌ها در هنگام نقض حقوق بنیادین بین‌الملل سایر دولت‌ها مجاز به یاری مظلوم می‌باشند.

درخواست‌اشد مجازات برای جاسو‌سان‌آمریکایی

فضاسازی ارگان‌های جاسوسی و رسانه‌ای کشورهای غربی از این ماجرا در حالی است که در شرایطی که افکار عمومی جهانی به سمت مخالفت با اقدامات اسرائیل در غزه می‌رود، از این تاکتیک رسانه‌ای استفاده می‌شود تا اذهان جهانی به سمتی غیر ازآنچه اهمیت و اولویت جهانی شده است سوق داده شود.

مسئولیت حقوقی پایان دادن حملات به‌غزه متوجه شورای امنیت است

«شورای امنیت سازمان ملل به‌زودی بیانیه‌ای را در مورد اوضاع غزه، صادر می‌کند.» و این تنها کاری است که از طرف سازمان‌ها و نهادهای حقوقی بین‌المللی درباره فاجعه سازمان‌دهی شده و دولتی اسرائیل علیه مسلمانان غزه اتفاق افتاده است. آمریکا و اعضای شورای امنیت باید بدانند که مسئولیت حقوقی برای پایان دادن به حملات غزه دارند و در صورت همراهی با رژیم اشغالگر قدس تبعات هرگونه اقدام تلافی جویانه از طرف مجاهدین مسلمان را خود تحمل خواهند کرد.

گزارش تصویری: همایش بزرگداشت شهید شاخص بسیج حقوقدان

با حضور جمعی از بسیجیان حقوقدان مراسم بزرگداشت شهید حجت الاسلام حاج شیخ احمد فقیهی برگزار شد. در این مراسم آیت الله حائری شیرازی و آیت الله کعبی (از اعضای مجلس خبرگان رهبری) سخنرانی کردند و از خانواده این شهید تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

یادواره‌ شهید حاج‌احمد فقیهی برگزار می‌شود

به مناسبت سالروز تولد شهید حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ احمد فقیهی به همت سازمان بسیج حقوقدانان کشور، همایش یادبود این شهید شاخص برگزار خواهد شد.

همایش حقوق بشر از دیدگاه امام (ره) برگزار می‌شود

به همت سازمان بسیج حقوقدانان کشور، همایش حقوق بشر و شهروندی از دیگاه امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد. این همایش در خردادماه ۹۳ به مناسبت سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) و با مشارکت دانشکده‌های حقوق و حقوقدانان برگزار خواهد شد.

شهید فقیهی؛ عالم مظلوم

شهید فقیهی هم تلاش می‌کرد که به هر شکلی که هست این جلسات را حتی با تعداد محدود برقرار نگه می‌داشت. یکی از برنامه‌های ثابت این بود که یکی از جوانان و نوجوانان خلاصه جلسه قبل را برای سایر افراد توضیح می‌داد و این بسیار کمک می‌کرد تا توانایی سخنرانی را در این افراد شکوفا کند.

کرسی نظریه پزدازی الگوی ایرانی اسلامی تقنین

اولین کرسی نظریه پردازی حقوقی در سازمان بسیج حقوق دانان با موضوع الگوی اسلامی ایرانی تقنین توسط دکتر علیرضا عالی پناه مدرس دانشگاه شهید بهشتی با حضور اساتید، محققان و اقشار حقوقی کشور برگزار خواهد شد.