چطور کارت ملی المثنی بگیریم؟

با مفقود شدن کارت شناسایی ملی خود که تنها کارت هویتی با شماره ملی مخصوص و منحصر بفرد است، نه تنها مدرک هویتی خود را از دست می‌دهیم بلکه از انجام بسیاری از کارهای اداری عاجز می‌مانیم، در این هنگام با مراجعه به نزدیک‌ترین دفاتری با عنوان دفتر پیشخوان دولت خدمات ثبت احوال منطقه مسکونی، به راحتی می‌توانیم برای صدور کارت ملی مجدد اقدام کنیم.

بیشترین و کمترین نرخ‌ولادت را کدام استان دارد؟

مدیر کل آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه به ازای تولد هر دختر ولادت ۱۰۶ پسر به ثبت رسیده است،‌ نام استان‌هایی که بیشترین و کمترین نرخ موالید رو در سال ۹۳ داشته‌اند را اعلام کرد.

تغییر نام به فاطمه، زهرا و علی

همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، سازمان ثبت احول کشور برای تغییر نام به فاطمه، زهرا و علی تسهیلات ویژه‌ای را فراهم کرد.

افزایش ۸ درصدی طلاق

در ۱۱ ماه امسال به طور میانگین هر ماه ۱۳ هزار و ۳۸۴ مورد، شبانه‌ روز ۴۳۸ مورد و در هر ساعت ۱۸ واقعه طلاق ثبت شده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸.۲ درصد افزایش داشته است.۱۴.۲ درصد از کل طلاق‌ ها در سال ۹۲ مربوط به سال نخست زندگی مشترک است.

خبرخوش ثبت احوال از افزایش موالید در کشور

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در هفت ماهه اول سال جاری 890 هزار و 31 مورد ولادت به ثبت رسیده که 457 هزار و 787 مورد ولادت پسر و 432 هزار و 244 مورد ولادت دختر بوده است. 685 هزار و 862 ولادت در شهرها و 204 هزار و 169 ولادت نیز در روستاها به ثبت رسیده است.