اعطای مرخصی نوروزی به زندانیان

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: اعطای مرخصی نوروزی به زندانیان طبق بخشنامه رئیس قوه قضائیه صورت می‌گیرد.

بی‌مهری دولت به دستگاه قضایی ادامه دارد

عضو کمیسیون قضائی مجلس گفت: بودجه قوه قضائیه در سال ۹۴ تنها ۲۰ درصد رشد داشته و این در حالی است که کمیسیون قضایی در سال گذشته توانست افزایش ۹۰ درصدی بودجه را برای قوه قضائیه رقم بزند.

اقتصاد بیمار موجب تولید جرم است

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با انتقاد از میزان تسهیلات بسیار ناچیز اعطایی به خانواده های زندانیان گفت: اگر می‌خواهیم کاری انجام دهیم باید منطبق با واقعیت‌های روز جامعه باشد.

هدف برنامه‌های امنیتی در زندان‌ها تشریح شد

مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها گفت: اجرای هر برنامه امنیتی به اصلاح و تربیت بهتر زندانیان کمک می‌کند، می‌تواند نقش بسیار موثری در روند اصلاح پذیری زندانیان داشته باشد.

زمین‌های دولتی، «ندامتگاه» می‌شود

بر اساس موافقت دولت، 24 هزار متر مربع از اراضی دولتی برای احداث ندامتگاه، به سازمان زندان‌ها واگذار می‌شود.

وزیر دادگستری یکشنبه به مجلس می‌رود

وزیر دادگستری برای پاسخ به سوال نماینده اردبیل هفته آینده به کمیسیون قضایی می‌آید و تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان زندان‌ها نیز در جلسه هفته آینده کمیسیون بررسی خواهد شد.

تامین‌امنیت برای توسعه همه‌جانبه لازم است

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: تامین امنیت برای ایجاد بستری مناسب و توسعه همه‌جانبه در سایر بخش‌ها لازم است.

زندانیان پس از حبس نباید از جامعه جدا باشند

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: اعتقاد ما این است که زندانیان پس از حبس نباید از جامعه جدا شوند چرا که این موضوع باعث گرایش دوباره آنها به سوی بزه و جرم خواهد شد.

مقام چهارم زندانی نسبت به جمعیت را داریم

روند فزاینده آمار زندانیان در کشور اگر چه بحث جدیدی نیست اما صعود ایران به رتبه چهارم جهانی از نظر تعداد زندانی به نسبت جمعیت موضوع جدیدی است که نشان می‌دهد باید برای کاهش آمار زندانیان و به اصطلاح «حبس‌زدایی» وارد عمل شویم.