جزئیات ثبت‌نام در آزمون قضاوت اعلام شد

داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون تصدی منصب قضا از تاریخ 24 شهریور لغایت 2 مهر ماه با مراجعه به سایت سنجش می‌توانند نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند.

کنکور برای ۱۳ رشته پرطرفدار باقی می‌ماند

حسین توکلی در خصوص سرانجام حذف کنکور و افزایش سهم سوابق تحصیلی اظهار داشت:‌ شورای سنجش و پذیرش دانشجو با اعضای قبلی و برحسب نیاز جلسات خود را در این رابطه تشکیل می‌دهد.

۲ ان قلت ساده به کنکور ارشد و دکترا

اتفاق عجیبی که امسال افتاده و هنوز جوهر اعلام مواد امتحانی خشک نشده است سایه ی بهت و حیرت بر محافل علمی و دانشجویان داوطلب شرکت در آزمون دکتری سال 1394 گسترانده است؛ ادغام های عجیب و غریب در برخی رشته های دکترا ست که حتی فکر کردن به آنها پیش از اعلام سازمان سنجش خنده آور می نمود.

زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۵ تغییر کرد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر زمان آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ خبر داد و گفت: آزمون کارشناسی ارشد که پیش از این در بهمن ماه برگزار می شد، به اردیبهشت ماه منتقل شد.

نتایج آزمون دکتری ۹۴ امروز اعلام می‌شود

تایج اولیه آزمون ورودی دوره دکترا سال ۹۴ امروز بر روی سایت سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

پای آزمون دکتری فلسفه علم از کجا می‌لنگد؟

اگر بنا به عدم پذیرش بود پس چرا هنگام ثبت نام اولیه از سوی سازمان سنجش نام رشته فلسفه علم و فناوری ذیل مجموعه فلسفه آمده بود؟ چرا وزارت علوم اعلام نکرده بود که این رشته ظرفیت ندارد؟ مسئولیت اصلی این اتفاق بر عهده چه کسانی است؟ چه کسانی پاسخگوی آن دانشجویی هستند که نه تنها روزهای جوانیش از دست رفته است، بلکه امیدی هم به عدم تکرار این امر در آزمون های سال های آینده ندارد؟

تحریف قانون‌اساسی در آزمون دکتری حقوق‌

به نظر مي‌رسد كه اين ايراد حتي براي مخاطبان غيرحقوقي نيز قابل فهم است كه گزينه صحيح آزمون دكتراي تخصصي در رشته حقوق عمومي اقدام به تحريف اصل قانون اساسي كرده است.

پیشتازی زنان در آزمون تحصیلات تکمیلی

آزمون كارشناسی ارشد سال ۹۲ برای نخستین بار در دهه های اخیر، سیر نزولی آمار داوطلبان را تجربه كرد اما پیشتازی زنان از مردان در رقابت های این آزمون كه چندسالی است آغاز شده، همچنان رو به رشد است.