۹ سؤال از وزیر درباره سازمان سینمایی

یک ماه پیش کمیسیون فرهنگی مجلس جلسه‌ای با وزیر ارشاد داشت که ۹ سؤال در حوزه سینما مطرح شد اما در فرصت یکماهه وزیر و معاونش در سینما پاسخی در جهت رفع نگرانی‌ها ندادند و ایوبی به جای پاسخ به سؤال‌های کمیسیون فرهنگی مجلس نام فجر را از جشنواره بین‌المللی فیلم حذف کرد.

آقای ایوبی آب رفته را به جوی بازگردانید

رئیس سازمان سینمایی به جای قانع‌‌کردن اصحاب رسانه به خاطر تصمیم عجیب حذف «برند انقلاب» از بزرگترین رویداد سینمایی کشور در قالب یادداشتی مبهم از برگزاری جشنواره‌‌ای برای سینماهای نزدیک به نگاه سینمای ایران سخن گفته است.

تزلزل مدیریت فرهنگی به برنامه‌ها آسیب می‌زند

دبیر اولین جشنواره مستقل نوجوانان و بیست و نهمین جشنواره کودک با اشاره به ضرورت تفکیک جشنواره به دلیل فاصله نسل‎ها گفت:با نظر شورای راهبردی این تصمیم گرفته شد تفکیک جشنواره یک تصمیم جشنواره‌ای نیست یک تصمیم در سطح کلان سینمای مملکت است.

فیلم «محمد(ص)» آغازگر جشنواره سی و سوم فجر

رئیس سازمان سینمایی از افتتاح سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با فیلم سینمایی محمد (ص) خبر داد.

فاتحه‌خوانی برای«ندا آقاسلطان»روی پرده‌ی سینما

اکران «عصبانی نیستم» قرار است آغازگر اکران موج فیلم‌های حامی فتنه باشد. شک نباید کرد که اکران «عصبانی نیستم» منجر به سیل تولیدات مرتبط با فتنه‌ی 88 خواهد شد. چنانکه این سیل در خارج از کشور با تولید سه اثر در یک سال، («گلاب»، «رز سرخ» و «رقصنده‌ی بیابان») آغاز شده است و با اکران «عصبانی نیستم» در داخل ایران نیز ادامه خواهد یافت.

ایوبی:دفاع مقدس برای همه دنیا جذاب است

رئیس سازمان سینمایی گفت:‌ حرف‌های دفاع مقدس جذاب و گفتنی است و اگر آن را بتوانیم خوب، درست و دسته‌بندی شده به مردم دنیا منتقل کنیم برای همه مردم دنیا جذاب است.

آقای ایوبی، آدم زنده وکیل و وصی نمی خواهد

امیدواریم همانقدر که ما برای خلوت آقای ایوبی و کیارستمی احترام قائلیم رئیس سازمان سینمایی کشورمان هم برای شعور مردم احترام قائل باشد و به این سوال پاسخ دهد که وقتی که خود آقای کیارستمی حاضر به پاسخگویی که نه، توضیح درباره گفته های خود نیست، چرا باید رئیس سازمان سینمایی دولت تدبیر و امید که قرار بود نماینده مردم نیز در سینما باشد تبدیل به سخنگوی اقلیت روشنفکر سینما شود؟

مهدویان: به «ژنرال» پروانه ساخت نمی‌دهند

محمدحسین مهدویان با اشاره به دلایل عدم صدور پروانه ساخت برای تولید فیلم سینمایی «ژنرال» گفت: ما کماکان مصر هستیم تا پروانه ساخت برای تولید این فیلم را دریافت کنیم که به محض دریافت پروانه قطعا این فیلم را تولید خواهیم کرد.

تلاش سازمان‌سینمایی برای اکران توقیفی‌ها

این‌که برای نادیده گرفتن خط قرمزها از سوی فیلم‌های توقیفی یا حاشیه‌دار نظرسنجی گذاشته‌ شود یا فضاسازی صورت‌ گیرد به هر شکل و با هر شیوه‌ای ناپسند است و حتی موجب تشکیک در نگاه فرهنگی متولیان سینمایی خواهد شد.

تمدید فراخوان طراحی نشان سازمان سینمایی

مدت زمان فراخوان ارسال طرح های پیشنهادی نشان برای سازمان سینمایی تمدید شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.