همدردی دولت با وزارتخانه له‌شده!

صحبت‌های وزیر نفت در نشست خبری‌ هفته گذشته‌اش در چند نوبت خبرنگاران را به تعحب،‌خنده، تاسف و حیرت واداشت. اما شاید یکی از بهت‌آور ترین بخش‌های سخنان زنگنه زمانی بود که او از له شدن زیر بار پرداخت یارانه سخن می‌گفت.

جزئیات برنامه‌ ششم توسعه تشریح شد

معاون برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی افزود: برنامه ششم مسأله محور است که سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، توسعه سرزمینی و نگرش به موضوعات خاص مبنای برنامه ششم است.

دولت کارمند جدید استخدام می‌کند

در هفته نخست اولین ماه سال ۹۴ دولت در اطلاعیه ای از اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی در سال ۱۳۹۴ خبر داده است.

لزوم بازنگری سند چشم‌انداز

به اعتقاد یک کارشناس، سند چشم‌انداز با توجه به تحولات بین‌المللی، داخلی و منطقه‌ای که از سال 1384 تا کنون حادث شده باید مورد بازنگری قرار گیرد.

تحقق 75درصدی درآمد دولت در سال جاری

عضو کمیسیون تلفیق با بیان اینکه براساس گزارش رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، تحقق درآمد دولت در 9 ماهه سال جاری به 75 درصد رسیده، گفت: لایحه بودجه 94 براساس بندهای هفده‌گانه اقتصاد مقاومتی تصویب می‌شود.

نقدی بر احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی

۴ مطالعه انجام شده در سازمان مدیریت و برنامه ریزی سابق در طی سالهای ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۴ (پیش از روی کار آمدن دولت نهم و دهم) مبین وجود نقاط ضعف بنیادین در نظام ساختاری این سازمان است که کارآمدی آن را با چالش های جدی مواجه ساخته بود. جالب است که بعد از تغییرات سال ۷۸ یعنی تبدیل سازمان برنامه و بودجه به سازمان مدیریت و برنامه ریزی چندین این مطالعات با تشکیل کمیته هایی چون «کمیته کارشناسی تشکیل شده در دفتر طرح و برنامه سازمان مدیریت» و «مرکز مطالعات مدیریت و بهره وری ایران» انجام شده است.