۳۰ ماه انتظار برای جهیزیه عروس آبرومند

خانم ز.ا مادر عروس ۵ سال پیش با سه فرزند از همسر ش جدا می شود تا هزینه های کمتری بر خانواده بخاطر اعتیاد همسرش که هر از چندی در خانه حاضر می شد، تحمیل شود.حضانت سه دختر ایشان نیز با مادر است.

نقدی بر اعتراض نظام پزشکی بر در حاشیه

از پزشکان توقع می رود که از این سریال در جهت بالا بردن سطح کیفی خدمات پزشکان مملکت استفاده شود تا اگر موارد معدودي هم از اين جامعه باعث بي آبرويي سايرين مي‌شوند به صراحت با آن ها برخورد شود.نه این که به حرکت های نخ نمایی مثل اعتراض های این گونه ای و تجمع مقابل صدا و سیما روی آورند.

پزشکانی با درآمد روزانه صد میلیون تومان!

در این راستا مهران مدیری سریالی با نام «اتاق عمل» برای به طنز کشیدن وضعیت جامعه پزشکی امروز ایران، ساخته که از‌‌ همان بدو رونمایی از موضوع، مورد انتقاد جدی جامعه پزشکی قرار گرفت! تا جایی که او را مجبور به تغییر نام سریال به «مرکز حاشیه» کردند!

اسیدهای قوی از دسترس خارج شوند

رییس کل سازمان نظام پزشکی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به بخش سوختگی در حوزه درمان از جمله درمان‌های گران قیمت سوختگی با اسید، در عین حال گفت: پیش‌بینی می‌شود که سالانه 250 تا 300 هزار بیمار سوختگی در کشور داشته باشیم.

آغاز اصلاح تعرفه خدمات سرپایی برای سال94

رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: لایحه بودجه سال 94 متناسب با برنامه های حوزه سلامت نیست، رشد 120 درصدی درآمد اختصاصی بیمارستانها نیز ممکن است محقق نشود. بودجه انقباضی دولت با توجه به قیمت نفت مطلقاً نباید به بخش سلامت تسری یابد.

از کلیت طرح تحول سلامت حمایت می‌‌کنیم

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای گفت: طرح تحول نظام سلامت در جهت صیانت و خدمت به مردم است و ما از کلیت آن حمایت می کنیم.

بررسی چراغ خاموش طرح تحول در نظام سلامت در برنامه ثریا

در رسانه ها مدام این موضوع مطرح می شود که این افزایش تعرفه ها به هیچ عنوان بر دوش مردم نخواهد بود، عنوان کرد: اما با توجه به منابع این هزینه ها از محل مالیات بر ارزش افزوده ، افزایش قیمت حامل های انرژی مثل بنزین ، از محل افزایش حق بیمه ای که مردم پرداخت می کنند و نیز بودجه دولتی و مرحله دوم هدفمندی یارانه ها که قرار بود یارانه ها افزایش پیدا کند و این اتفاق نیفتاد و در عوض برای بخش سلامت هزینه شد بنابراین همه این موارد و بی عدالتی ها در نهایت از جیب مردم کسر خواهد شد.

رد و بدل کیفهای پول در بیمارستانهای تهران

صبح چهارشنبه جلسه ویژه زیرمیزی پزشکان با حضور روسای بازرسی دانشگاه علوم پزشکی تهران، معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی، علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس تعزیرات حکومتی تهران در ساختمان تعزیرات تهران برگزار شد.

13 درصد تهرانی‌ها «اختلالات روانی» دارند

در اکثر کشور‌ها ۱۰ تا ۱۵ درصد بودجه سلامت مربوط به سلامت روان است و این بودجه در کشور ما در خوش بینانه‌ترین حالت ۳ درصد است.

آینده بی‌سرانجام نظام سلامت؛ جریان دانشجویی هشدار می دهد

درحالی که متوسط پرداخت از جیب مردم در جهان 18 درصد است در نظام سلامت کشور ما این رقم به مرز بحرانی حدود 70 درصد رسیده است که این امر به ویژه برای اقشار ضعیف جامعه به معنای محرومیت از دسترسی به خدمات پزشکی می باشد و در واقع نموداری است از ناتوانی دولت در عمل به اصل 29 قانون اساسی.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.