کلیپ: همراه با مسافران ۶۵۵ در تبریز

کلیپ «همراه با مسافران پرواز655 در تبریز» که به همت دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی تولید شده است. یادمان شهدای حمله ناوگان آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران است.

کلیپ: همه شکست‌های آمریکا

این كلیپ به بررسی اجمالی شكست‌های دولت ایالات متحده آمریكا در سیاست‌های خاورمیانه‌ای می‌پردازد.

شعر: هنوز آثاری از گل‌های سرخی مانده بر دریا

هنوز آثاری از گل‌های سرخی مانده بر دریا | هنوز از بغض معصومانه‌ای دارد خبر دریا || خلیج فارس دارد رودرودی تازه می خواند | که موجاموج سرشار است از خون جگر دریا

بازخوانی شعری از میرشکاک درباره ۱۲تیر ۶۷

شعر تلخ و در عین حال حماسی «سمندر سفر رنج» سروده ی استاد یوسفعلی میرشکاک در 25 سال قبل، یعنی پس از فاجعه ی تلخ و غیر انسانی حمله ی موشکی ناو امریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی و به شهادت رسیدن هموطنان بیگناهمان؛ نشان دهنده ی…

غیراز ایرباس درباره طبس، منافقین،هفت‌تیر، شهدای ‌ترور و … کار نکردیم

کارگردان مجموعه مهاجران گفت: اگر به تاریخ نگاه کنیم اغلب عملکرد خوبی نداشته‌ایم. غیر از ماجرای ایرباس، درباره طبس، ترور‌های منافقین، شهدای هفتم تیر، شهدای ترور و بسیاری از حوزه‌های دیگر متأسفانه کار جدی انجام نشده است.

مناظره کوشکی و زیباکلام درباره هواپیمای ۶۵۵

رفتار خصمانه یعنی چه؟ یعنی به یک هواپیمای مسافربری حمله شده و در آب سقوط کرده است و 290 نفر مسافر در آن کشته شدند. خُب آمریکا باید مسئولیت این رفتار را در همه ابعاد آن بپذیرد. که این واژه «همه ابعاد»، یک استانداردهای بین‌المللی دارد.

«نزار قبانی»؛ شاعری استکبارستیز

علی‌محمد مؤدب گفت: یکی از مشهورترین شاعران جهان در سده اخیر «نزار قبانی» شاعر بزرگ سوری است که ما در ایران وی را با شعرهای عاشقانه می‌شناسیم در حالی که بخش عمده کار او در حوزه مقاومت و به خصوص درباره آمریکا و اسرائیل است.

کاریکاتور: مدال افتخار برای ناخدای قاتل

هیچ یک از مقامات آمریکایی از دروغهای خود در حمله به هواپیمای ایرباس، در ۱۲ تیرماه ۱۳۶۷ از ایران عذرخواهی نکرد و هیچ شخصی مجازات نشد، بلکه فرمانده این ناو به خاطر دست زدن به این جنایت نشان لیاقت گرفت.

چرا «آدمخوار» به 12 تیر نرسید؟

در آستانه دوازده تیر با این نویسنده توانمند استانی تماس گرفتم تا اولین خبرنگاری باشم که مژده انتشار این اثر را به دوستداران کتاب و رمان می‌دهد، اما متأسفانه این طور نشد و مطلع شدم پس از گذشت حدود 5ماه هنوز این اثر منتظر نظر شورای کارشناسی ناشر مانده‌ است.

۱۲تیر، واژه‌ای ناشناخته برای مدیران فرهنگی

این سؤال جدی است که مدیران دستگاه‌های فرهنگی باید به آن پاسخ دهند و رسانه‌ها هم این کم‌کاری دستگاه‌‌ها را از مدیران فرهنگی مطالبه کنند؛ لازم است گفته شود که در این مدت وقتی با برخی از مدیران فرهنگی تماس می‌گرفتیم که برای ۱۲ تیر چه کار کرده‌اند و چه برنامه‌ای دارند؟ اصلاً یادشان نبود…