پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

برای سلامت سالمندی چه باید کرد؟

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی​شاپور اهواز با اشاره به موج سالمندی در کشور در آینده​ای نزدیک، گفت: برای ارتقای سلامت سالمندان باید با راه​اندازی رشته سلامت سالمندی، به صورت علمی و کارشناسی در این حوزه اقدامات موثر انجام داد.

مشکلات افراد ناشنوا و کم شنوا

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی با بیان اینکه در سال جاری چهار میلیارد تومان به کودکان کاشت حلزون اختصاص یافته است، تصریح کرد: بدین ترتیب دیگر کودکی در نوبت کاشت حلزون قرار نداشته و این انتظار به صفر رسیده است.

خوراندن غذای سگ و گربه به سالمندان آمریکا

به گزارش شبکه تلویزیونی WBOC16 آمریکا، سالمندان ساکن ایالت مریلند آمریکا می‌گویند غذا نیازی است که بسیاری از آنان استطاعت تامین آن را ندارند.

شورای ملی سالمندان تشکیل می‌شود

وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شورای ملی سالمندان گفت: این شورا نقش سیاستگذاری،‌ هماهنگی و نظارت را دارد که متاسفانه به شکل تعطیل در آمده است و در اولین گام فکر می‌کنم ظرف ماه آینده این شورا راه اندازی می‌شود.

بسته تشویقی کمیته امداد برای سالمندان

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) از ارائه بسته تشویقی برای ازدواج سالمندان مجرد خبر داد و گفت: کمیته امداد به مناسبت روز سالمندان بسته تشویقی را به منظور حمایت در قالب مستمری و وام اشتغال به کل کشور ابلاغ کرده و سالمندان مجرد اعم از زن و مرد می‌توانند از این حمایت‌های ویژه استفاده کنند.

۲۵درصد سالمندان کشور «نیازمند» هستند!

مدیرکل امور ایتام و زنان سرپرست خانوار کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه ۲۵ درصد از سالمندان کشور تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، گفت: سیستم تامین اجتماعی ضعیف، عامل افزایش سالمندان نیازمند است.

سرایی که صدای تنهایی آن بلند شده است

خانه سالمندان سرایی است که تنهایی را در اولین روزهای ورود برایت هدیه می‌آورد، اینجا بهشت هم که باشد تنها که باشی آرزوهایت گم می‌شود.

پیرترین شهر کشور کجاست؟

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه تهران ۷ درصد بیش از شهر‌های دیگر سالمند دارد گفت: منطقه ۶ تهران دارای بیشترین پدر بزرگ و مادر بزرگ است و مناطق ۳ و ۸ رتبه‌های بعدی جمعیت کهنسالی را در پایتخت دارند.

سالمندان٬ فراموش شدگان امروز

خانه سالمندان سکوتی سرشار از ناگفته‌ها دارد، در اینجا سکوت حرف اول را می‌زند، سکوتی که در ورای آن غم دوری، لبخندی که پشت آن اندوهی بزرگ و قاب عکس‌هایی خاک خورده که به دنبال آن خاطراتی عزیز وجود دارد، اینها همان فراموش شدگان امروزند.

کهریزک جایی برای زنده ماندن یا زندگی؟

آسایشگاه خیریه کهریزک با قدمتی ۴۰ ساله در نگهداری سالمندان و معلولان این روز‌ها دیگر برای خود شهری آباد و زیبا شده برای‌ آسایش آنهایی که توان زندگی در شهرهای دودزده و زندگی‌های هسته‌ای ما را ندارند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.