اعتراض 3 تشکل دانشجویی به تخریب قبور شهدا

واژه مرمت در ادبیات حقوقی و ادبیات حفظ میراث فرهنگی تعریف مشخصی دارد و معنای تخریب و یکسان‌سازی هیچ اشتراک معنایی با مرمت ندارد؛ بدیهی است آنچه تا الآن در این طرح در جریان بوده، تخریب و یکسان‌سازی نام دارد.

فاز دوم بازسازی قبور شهدا آغاز خواهد شد.

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) با اشاره به اینکه از ابتدا سال آینده زیارت از قبور شهدا 24 ساعته خواهد شد، گف: به زودی فاز دوم بازسازی در بهشت زهرا و در بخش قبور شهدا آغاز خواهد شد.

گلزار شهدای استان البرز ساماندهی می شود

معاون عمرانی استاندار البرز از اجرای طرح‌هایی به منظور ساماندهی گلزار شهدای استان البرز خبر داد.

قطعه ساماندهی شده شهدا، بی‌روح است

قسمت ساماندهی شده‌ی گلزار شهدا، در وضعیت بی روحی به سر می‌برد و ما نظر خود را به شهردار محترم و بانیان این طرح اعلام کرده‌ایم.

انتقاد مادران شهدا از ساماندهی گلزارها

مسئولان ساماندهی گلزار شهدای بنیاد شهید مرکز و بنیاد شهید استان خوزستان با حضور در منزل شهید امیری، ضمن دلجویی از فرزند این شهید که مورد اهانت قرار گرفته بود، پای درد و دل‌ مادران شهیدی نشستند که به نحوه ساماندهی گلزارها اعتراض داشتند.

انتقاد حدادیان از تخریب قبور شهدا

یکی از مداحان اهل بیت(ع) با انتقاد از تخریب و بازسازی قبور شهدا عنوان کرد: این آثار به جا مانده از شهدا و خانواده های آنها در طول سالیان متمادی پس از جنگ نباید با بازسازی و یکسان سازی از بین بروند.

گفته بودیم نمی‌خواهیم ویترین انتقادپذیری بنیاد شهید باشیم

کمیته دانشجویی پیشنهاد کرد که بنیاد شهید پیش از شروع هر کاری و پس از نهایی شدن طرح، ضمن انتشار جزئیات طرح خود، فراخوانی برای دریافت نقدها و پیشنهادات فعالان فرهنگی، کارشناسان دفاع مقدس و تشکلهای دانشجویی صادر نماید که متأسفانه آقای نعمتی همانند عمده پیشنهادات مکتوب، هیچ پاسخ روشنی به این درخواست نداد.

تیغ ساماندهی به یکی از بی‌نظیرترین گلزارهای شهدا رسید

روی قطعه آلومینیومی مزار شهید فتحعلی زاده، بخشی از وصیت نامه تکان دهنده این شهید نوشته شده است: سر قبری و سنگ قبر برایم نسازید و قبر بسیار ساده و گلی با یک تکه حلبی کوچک نباتی بگذارید تا یادتان باشد همیشه که هنوز حلبی آبادها و روستاهای دور افتاده مان ؛مادران ؛خواهران و برادران و پدرانمان حسرت غذای روزانه را می کشند.

چه منافعی پشت تخریب و یکسان‌سازی مزار شهداست؟

آيا منافعي پشت اين همه اصرار براي از بين بردن پناهگاه و محل آرامش خانواده هاي شهدا و فرزندان نسل هاي آتي انقلاب در مزار شهداست كه مي‌خواهد به هر قيمتي اين سند مردمي را از بين ببرد؟ بودجه‌هایی که باید صرف حمایت از خانواده‌های ایثارگران و حرکت های فرهنگی مي‌شد، چرا بايد در مسير اسراف‌هاي بي‌اولويت هزينه شود؟

یکسان‌سازی مزار شهدا به خوی رسید +عکس

به نقل از منابع محلی طرح تخریب و یکسان‌سازی مزار شهدای شهرستان خوی در دست بررسی و اقدام است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.