ساواک، بازداشتگاه و شکنجه در یک رمان

فضایی که نویسنده در رمان «روزگار فراموش‌شده» از زندان‌ها و بازداشتگاه‌های ساواک به مخاطب نشان می‌دهد به اندازه‌ای ملموس است که خواننده، خود را در آن لحظه حس می‌کند.

ماجرای کتاب «طرح کلی اندیشه‌ی اسلامی در قرآن»

پس از تعطیلی جلسات آیت‌الله خامنه‌ای در مسجد کرامت مشهد در اسفند سال ۱۳۵۲ به‌وسیله‌ی ساواک، ایشان جسته و گریخته در میعادگاه‌های مختلفی به سخنرانی و تبلیغ می‌پرداختند. با این حال ایشان از همان روز نخست بعد از تعطیلی مسجد کرامت، اقامه‌ی نماز جماعت در مسجد امام حسن مجتبی علیه‌السلام را به‌عهده گرفتند.

نظرساواک درباره شهید اندرزگو

فرزند شهید اندرزگو گفت: شهید اندرزگو برای حمایت از نهضت اسلامی یک مبارز و چریک شد و با اقداماتی که انجام داد بیش از ۱۴ سال ساواک به دنبال این شهید بزرگوار بود.

«صندلی برق» اثر جدید گروه نبض + دانلود

«صندلی برق» یک درد دل صمیمانه از زبان افرادی که در زندان‌های رژیم پهلوی شکنجه شدند با مسئولین امروز.

بوسه زندانبان بر دستان آیت‌الله طالقانی

سرتیپ اصغر کوهرنگی در سال ۱۳۴۴ به ریاست زندان قصر برگزیده شد. خانه‌ای در تجریش اجاره می‌کند که آیت‌الله طالقانی در همان محل زندگی می‌کند. اما دست تقدیر آیت‌الله طالقانی را به زندان قصر می‌فرستد. که از علاقمندان مسجد هدایت است.

شهیدی که امام(ره) خبر شهادتش را داد

حضرت امام خمینی(ره) پس از ورودشان به تهران در ۱۲ بهمن ۵۷ خانواده شهید را به حضور پذیرفته و به دلیل آنکه همه اعضای خانواده در زندان رژیم شاه بوده و اطلاعی از شهادت پدرم نداشتیم، امام(ره) خبر شهادت پدرم را به ما دادند.

چاپ چهارم رمانی از دل زندان‌های ساواک

رمان «سالار» نوشته محمدعلی گودینی که درباره زندان‌های ساواک است، به چاپ چهارم رسید.

اعترافات شکنجه‌گر معروف ساواک

حقیقت تلخ است، اما باید گفت، حقیقت شرم‌آور است ولی با صداقت باید گفت، حقیقت می‌سوزاند و آتش می‌زند ولی باید سوخت و گفت.

این داستان خجالت آور اما واقعی است

چهارسال خدمتم باعث شده بود که به یک آدم وحشی مبدل گردم. حتی یک روز در خانه، فرزند دو ماهه‌ام را که در بغل داشتم و گریه می‌کرد خواستم با ناراحتی او را محکم به زمین بکوبم ولی ناگهان به خودم آمدم و بالش را به زمین کوبیدم.

این بار هم پای یک زن در میان بود؟

به من می‌گفتند تو آن روز با شوهرت، پشت پارک کورش، ماشین را تحویل نگرفتی؟ من هاج و واج آنها را نگاه می‌کردم و می‌گفتم: نه.