سایت طنز خبری «چیزنا» آغاز به کار کرد

اولین سایت طنز و کاریکاتور ایران با نام «چیزنا» به سردبیری بزرگمهر حسین پور و با همکاری جمعی از طنزپردازان، رسماً فعالیت خودرا در فضای مجازی آغاز کرد.

تشدید برخورد با سایت‌های فاقد مجوز

یک روز بعد از هشدار معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد نسبت به مسدود کردن آنچه او سایت‌های خبری فاقد مجوز و بدون شناسنامه نامیده بود، سخنگوی این وزارتخانه هم از تشدید برخورد با این قبیل سایت‌ها خبر داد.

تاملی در فیلترینگ غیرقانونی سایت‌های خبری

همانطور که از متن معلوم می‌گردد در ماده ۷ قانون مطبوعات، صلاحیتی را در این زمینه برای هیات نظرات در نظر نگرفته است که خود راساً اقدام به مسدودسازی سازی سایت‌های خبری کند. و به‌عکس، در تبصره ۲ ماده ۱، صراحتاً نشریاتی را که بدون مجوز منتشر می‌شوند از شمول این قانون خارج می‌کند.

فیلترشدن غیرقانونی‌و گزینشی سایت‌های‌خبری

آفتاب نیوز، تدبیر و امید، سلام نو، جمهوریت، خرداد نیوز، پویش، نواندیش، جماران، آصف نیوز، امیدنامه، انصاف نیوز و… برخی از وبسایت های خبری تحلیلی منتسب به جریان اصلاح طلبی و دولت تدبیر و امید هستند که تاکنون از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدامی برای مسدودسازی آنها نشده است.

معاونت مطبوعاتی از قانون و سخنان رئیس‌جمهور فاصله گرفت

اگر چه ساماندهی سایت‌های اینترنتی خواسته تمام اهالی رسانه است اما باید تأکید شود ساماندهی تمام سایت‌ها ملاک عمل باشد نه اینکه بخشی از قانون را به صورت گزینشی برای سایت‌های خلاف سلایق سیاسی به اجرا درآورد و انتشار آنها را محدود و محدودتر کرد.

عکس: صفحه فیلترینگ وزارت ارشاد

از ساعاتی پیش برخی سایت‌های خبری با دستور مستقیم وزارت ارشاد فیلتر شده‌اند.

وزارت ارشاد صلاحیت فیلتر و مسدودسازی سایت‌های خبری را ندارد

رای دیوان عدالت اداری تصریح شده است هیات نظارت بر مطبوعات ، صلاحیت پالایش و توقیف خبرگزاری ها و نشریات الکترونیکی که از آن هیات پروانه فعالیت دریافت نکرده اند را ندارد.

یک پایگاه خبری منتقد دولت تعطیل شد

پایگاه خبری تحلیلی ندای انقلاب روز گذشته با انتشار مطلبی تعطیلی خود را اعلام کرد.

گسترش «نیوزها» محصول مُد دهه ۸۰ است

محمدصادق کوشکی گفت: یک زمانی در دهه ۶۰ مد بود که برای کار فرهنگی پوستر چاپ می‌کردند، دهه ۷۰ همایش‌ها نماد کار فرهنگی شد و اکنون ۶-۷ سال است که تأسیس سایت های خبری نمود کار فرهنگی شده است.

اگر متاهل هستید دقت کنید تا با زندگیتان بازی نشود!

گوينده اين جملات را در يك جاي خلوت حدس بزنيد!

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.