بازرسی غیرتشریفاتی آمانو از تاسیسات پارچین

یوکیا آمانو روز یکشنبه از تاسیسات نظامی پارچین بازدید کرد. وی به همراه تره واریورانتا معاون امور پادمان آژانس، صبح روز یکشنبه 29 شهریور 1394 (20 سپتامبر 2015) از پارچین بازدید کرده است. اطلاعات موجود نشان می دهد این بازدید به هیچ وجه تشریفاتی نبوده و به منظور تایید چشمی برخی پدیده های خاص در پارچین صورت گرفته است.

ماجرای «توافق محرمانه» ایران و آژانس چیست؟

مقامات آمریکایی روز گذشته تائید کردند ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ترتیباتی برای حل مسئله پارچین و همچنین فیصله دادن به مسئله ابعاد احتمالی دست یافته‌اند، که مفاد آن محرمانه است و در دسترس عموم قرار نمی‌گیرد.

جمع بندی ۲۲ ماه مذاکرات چیست؟ / لغو تحریم‌های مالی از روز اجرای توافق

قطعنامه­ های تحریمی ناعادلانه شورای امنیت سازمان ملل متحد، شامل کلیه تحریم های اقتصادی و مالی تحمیل شده علیه کشورمان، در قالب یک چارچوب مورد تفاهم و از طریق صدور یک قطعنامه جدید به یکباره لغو خواهند شد؛

کلید حل اختلاف‌ها در دست ایران است؟

در واقع آنچه از سوی غرب در ارتباط با ایران و مسئله هسته ای اش تا کنون مطرح شده است، نگرانی در راستای فعالیت نظامی است. اما موارد مثبت و حسن نیت های ایران برای پیش برد اعتماد سازی تا کنون نتیجه ای را در بر نداشته است. در ارتباط با مدالیته ای که هم اکنون مطرح می باشد نیز اگر مشکل غرب عدم اعتماد نسبت به فعالیت های هسته ای نظامی ایران باشد، می تواند بر این مبنا به گسترش بازرسی های خود روی آورد، اما به نظر می رسد که این مساله بیشتر بهانه ای سیاسی باشد تا نگرانی واقعی.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.