شرایط آمریکا برای توافق هسته‌ای تشریح شد

یک مقام ارشد آمریکایی روز جمعه گفت با وجود پیشرفت قابل توجهی که در مذاکرات هسته‌ای با ایران صورت گرفته، اما همچنان موضوعات دشواری باقی مانده و بعید است طرفین در گفت‌وگوهای این هفته به توافق دست یابند. وی بازتعریف صنایع آب سنگین اراک تعطیلی فردو و کاهش سانتریفیوژها را از جمله شرایط آمریکا برای توافق بیان کرد.

پیشنهاد تیم ایرانی برای تبدیل فردو به یک سایت تحقیق کوچک

ایران در موضوع تاسیسات غنی‌سازی فردو پیشنهاد کرده این مرکز به یک سایت تحقیق و توسعه کوچک تبدیل شود و سانتریفیوژهای این تاسیسات به “نطنز” منتقل شود.

هشدار زاکانی به نابودسازی دستاوردهای فنی هسته‌ای

رخ داده های تلخ ماه های اخیر سازمان انرژی اتمی که به بهانه دروغین تصمیم نظام در منجمدسازی صنعت غنی سازی جهت رفع شر دشمنان انقلاب اسلامی صورت پذیرفته، دانسته یا ندانسته حکایت از فلج سازی حرفه ای داخلی و آرام مورد نظر بیگانگان با کمترین هزینه در داخل کشور دارد.

چرا همکاران شهید احمدی‌روشن برکنار شده‌اند؟

پدر شهید احمدی روشن در پاسخ به سئوالی در خصوص سوال خود از رئیس جمهور در ارائه گزارش ۱۰۰ روزه اظهار داشت: از آقای رئیس جمهور می پرسم چرا باید کسانی که با مصطفی احمدی روشن زحمت کشیدند و جریان هسته ای را به این مرحله رساندند باید این طور برخورد شود و با اینکه به شغل خود عشق می ورزیدند از کار برکنار شوند؟

فیلم: مردان دیروز و امروز +دانلود

دیدار دو نسل از سربازان جمهوری اسلامی ایران، سربازان قدیمی در جنگ تحمیلی و سربازان جدید در جهاد علمی و صنعتی هسته ای. همین مشابهت برای به پا شدن طوفانی از احساس میان این دو گروه کافی است.

دیدار مردان جهاد و شهادت با مجاهدان پیشرفت کشور +تصویر

جانبازی که خود، جسمش را فدای اسلام و انقلاب کرده بود خطاب به متخصصان سایت که به دلایل امنیتی چهره خود را پوشانده بودند گفت: شما سربازان گمنامی هستید که خودتان دیده نمی شوید ولی کارتان آنچنان دیده شده که پشت دشمن را به لرزه انداخته است.

نصب سانتریفیوژهای جدید در نطنز

در آژانس کارمندانی مشغول کار هستند که از آژانس حقوق نمی‌گیرند بلکه حقوق خود را از کشور خود دریافت می‌کنند اظهار داشت:این باعث می‌شود تا آنها اطلاعات خود را در اختیار کشورهای خود، سرویس‌های امنیتی و رسانه‌ها قرار دهند؛ ما به آقای آمانو هشدار دادیم که این مسئله باید برطرف شود.

مردان هسته‌ای فجر سی و یکم را پسندیدند

«خاکستر و برف»، «تنهای تنهای تنها»، «آفتاب، مهتاب، زمین» و…، مورد استقبال پرشور مهندسان و تکنسین‌های سایت‌های هسته‌ای «فردو» و «نطنز» قرارگرفت.

مصطفی قهرمان مهار استاکسنت بود

مصطفی به نوعی قهرمان مهار استاکس نت بود. او به دنبال هزینه از انقلاب برای خودش نبود بلکه دنبال هزینه برای انقلاب بود. در طول این هفت سال با تلاش فراوان خود، مجاهدتی مستمر داشت. ریسک‎پذیر و تحول‎گرا بود و تحول‎خواهی در روحیه‎اش موج می‎زد. می‎توان گفت بخش اعظم تحولات صنعت هسته‎ای از سال 88، مدیون تلاش ایشان بود و تا آخر هم دنبال کرد.

شهید احمدی روشن معاون بازرگانی سایت نطنز بود

مهندس احمدی روشن فارغ التحصیل 1381 رشته مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف و معاون بازرگانی سایت نطنز بوده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.