مشمولان لیست دوم سبد کالا مشخص شدند

دولت در سال جاری ساز و کار متفاوتی را نسبت به سال گذشته درباره واگذاری سبدهای کالایی حمایتی در نظر گرفته است به نحوی که از طریق شناسایی مشمولان واقعی تلاش می شود حمایت های غیرنقدی به گروه های واقعی تعلق گیرد.

چرا کسی برای کروبی تره خورد نکرد؟

در سال ۸۸ یکی از شعارهای جنبش سبز حمایت از میرحسین موسوی و مهدی کروبی در مقابل نظام بود. «موسوی دستگیر بشه، ایران قیامت میشه» «کروبی دستگیر بشه، ایران قیامت میشه» از جمله شعارهایی بود که در حد شعار و حرف باقی ماند و چهارسال پیش در زمانی که نظام با سران داخلی فتنه برخورد کرد، آب از آب تکان نخورد! اما نکته جالب آنکه باخبر آزادی کروبی نیز خبری از آن قیامت نشد!

«سبد کالا» جان دو نفر را گرفت

یک پیرمرد۸۰ ساله‌ در فروشگاه رفاه کرمانشاه که مشمول دریافت سبدکالا نمی شد، دچار ایست قلبی شد و فوت کرد. حشمت الله کبودی، معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در گفتگو با ایرنا اظهار کرد: متوفی، پیرمردی حدود ۸۰ ساله بوده که دیروز در فروشگاه رفاه دچار ایست قلبی شده و در این مورد هم گواهی تاییدیه پزشکی قانونی کرمانشاه موجود است.

مشمولان واقعی محروم از سبد کالایی

با این عمل اینها به وضوح روشن است که دولتیها هیچ اطلاع درستی از وضعیت معیشت جامعه و مردم ندارند ای کاش مسئله فقط همین سبد کالا بود که یک دفعه از خیرش میگذشتیم. مسئله اینست با این اطلاعات غلط این دولت چگونه میخواهد برای مردم برنامه ریزی کند؟! دولتی که افراد غنی یا فقیر جامعه و همچنین بیکاران و دارندگان شغلهای کاذب را بدرستی نمی شناسد ویا نمی خواهد بشناسد چطور به این دولت امیدوار باشیم.

شماره پیامک ۵۰۰۰۷۹۹ برای اطلاع از سبد کالا

مدیر اجرایی طرح سبد کالای دولت پیشتر در تشریح آخرین اخبار، از توزیع سبد کالا تا قبل از 15 بهمن با همراه داشتن کارت یارانه، اطلاع رسانی به مشمولان با پیامک و راه‌اندازی سامانه خبری سبد کالا طی امروز خبر داده بود

سبد کالایی فردا توزیع نمی‌شود

علیرغم اعلام قبلی سامانه الکترونیکی سبد کالا هنوز آماده انجام این کار نیست.