الگوی سبک زندگی اسلامی تدوین می شود

همايش علمي پژوهشي سبك زندگي اسلامي با همكاري پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامي به منظور تدوین الگو در این زمینه اردیبهشت ۹۴ برگزار مي شود.

تغییر پوشش و ادبیات کاربران وایبری

نتایج یک پژوهش در مورد تأثیر استفاده از شبکه‌های اجتماعی بر سبک زندگی اسلامی نشان می‌دهد که این شبکه‌ها تأثیرات مخربی بر روی سبک زندگی اسلامی دارد و تغییر پوشش و ادبیات کابران وایبر و واتس آپ از جمله تأثیرات این شبکه‌ها است.

هجمه‌های جدید به اسلام توطئه‌ای جدی است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، گفت: امروز دشمنان با تمام وجود هجمه پیدا و پنهان خود را آغاز کرده‌اند و پس از حمله تروریستی به نشریه شارلی ابدو ، شاهد شدیدترین حملات به ساحت مقدس پیامبراکرم(ص) هستیم که این مساله توطئه‌ای جدی است.

باید حجاب را در قالب امروزی تعریف کرد

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه در خصوص مساله حجاب و پوشش اسلامی باید چارچوب‌ها درست تعریف شوند، گفت: باید حجاب را در قالب امروزی تعریف کرد‌.

اقدامات تلویزیون برای ترویج زندگی اسلامی

قاری بین‌المللی قرآن استفاده از فیلم و کارتون را در ترویج سبک زندگی اسلامی بسیار مؤثر دانست و گفت: تلویزیون ضمن اهتمام به این امر باید فیلم‌ها و کارتون‌هایی که دارای فضای فرهنگ غربی هستند را نمایش ندهد.

محور سبک زندگی اسلامی

قاری پیشکسوت قرآن کریم با اشاره به محور سبک زندگی اسلامی به شاخصه‌های خانواده قرآنی اشاره کرد و گفت: این ویژگی‌ها بر اثر انس با قرآن کریم و شکرگزاری از نعمت‌های الهی در خانواده پدیدار می‌شود.

«برپا»؛سبک زندگی اسلامی در رمانی عاشقانه

«برپا» اثر مریم راهی، بیانگر سبک زندگی اسلامی در رمانی عاشقانه است که به تازگی از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است.

تأملی درتأثیر ماه مبارک رمضان بر سبک زندگی

سبک زندگی دینی به معنی پدید آمدن الگوهایی است که مبتنی بر مبانی دینی باشد. در هر فرهنگی که مبتنی بر دین و مذهب (الهی یا غیرالهی) بنا شده باشد، این الگو‌ها به صورت عینی قابل مشاهده است. اسلام نیز به عنوان یک دین الهی در همه‌ی حوزه‌های زندگی دستور العملهای راهگشایی دارد، لذا میتوان اسلام را به عنوان دینی که کامل‌ترین سبک‌های زندگی را عرضه می‌کند، معرفی نمود.

سبک زندگی با سخنرانی درست نمی‌شود

اگر از سبک زندگی حرف می‌زنیم و می‌خواهیم برای آن کار کنیم باید بدانیم این امر با سخنرانی‌ها اتفاق نمی‌افتد، بلکه اتفاقاً باید با واقعیت ملموس و بیرونی مواجه باشیم. امروز می‌بینیم که سبک زندگی با دامنه‌ای وسیع و قدرتمند از طرف مقابل منتقل می‌شود و متأسفانه مقابله ما با این جریان انتقال فرهنگ در ضعیف‌ترین شکل ممکن صورت می‌گیرد به‌عنوان مثال چاپ کتاب بدون شناخت واقعی مخاطب و ادبیات موردپسند او که مطمئناً نمی‌تواند راه به جایی برد.

برگزاری‌ هم‌اندیشی‌فعالان سبک‌زندگی‌اسلامی

دومین نشست هم اندیشی فعالان سبک زندگی اسلامی دوشنبه ۱۹ خردادماه همزمان با سالروز ولادت حضرت علی اکبر (علیه‌السلام) و روز جوان برگزار می‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.