جشنواره فیلم «سماء» کلید خورد

آیین گشایش نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سماء» در حالی برگزار شد که بخش ویژه مراسم به تجلیل از رسول ملاقلی پور اختصاص داشت.

سرافراز: روحانیون همواره منادی عدالت بوده‌اند

رییس سازمان صدا و سیما با نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری دیدار و تاکید کرد: روحانیان در طول تاریخ همواره منادی عدالت و در مبارزه با ظلم و فساد پیشگام بودند.

آغاز به کار مراکز آموزشی «روشنا»

مؤسسه «روشنای زندگی» برای نخستین بار در کشور، با راه‌اندازی مجموعه آموزشی _ فرهنگی با محوریت «ترویج سبک زندگی ایرانی _ اسلامی» در ۱۸ مهر سال جاری به صورت جدی به مقوله سبک زندگی ایرانی _ اسلامی ورود می‌یابد.

سبک زندگی اسلامی یا سبک‌های زندگی اسلامی؟

برداشت من از مفهوم سبک زندگی در علوم اجتماعی این است که سبک زندگی «الگوی کنش‌های مرجّح است یا کنش‌های مرجّحی که دارای الگو است.» پس بنا به این تعبیر، سبک زندگی دو ویژگی اصلی دارد: یکی داشتن الگو و سبک و دوم این که در این کنش‌ها نوعی ترجیح وجود دارد.

آپارتمان‌نشینی و سبک زندگی اسلامی

طراحی آپارتمان‌ها به گونه‌ای است که سبب فردی شدن خانه و گسستن اعضای خانواده از یکدیگر می‌گردد. به عبارت دیگر، آپارتمان و زندگی آپارتمانی یکی از عرصه‌های فردگرایی شده است. میل به جدایی‌گزینی از خانواده و تخصیص یافتن فضای خصوصی به هر یک از افراد خانه (اتاق فرزندان، اتاق خواب والدین)، اهمیت یافتن کارکرد حریم خصوصی و محدود شدن روابط خانوادگی سبب فردی شدن خانواده شده است.

سبک زندگی اسلامی؛ قناعت، ساده‌زیستی و لقمه حلال

در حقيقت با اسلامی شدن سبک زندگی، كل جامعه به طرف اسلامی شدن پيش می‌رود؛ لذا لازمه، مقدمه و زمينه پياده كردن فرهنگ اسلام در جامعه برخورداری از سبک زندگی اسلامی است اگر چنين كرديم می‌توانيم فرهنگ اسلامی را در همه شئونات جامعه پياده كنيم اما اگر سبک زندگی خود را به‌گونه‌ای ناسازگار با برنامه‌های اسلامی ببنديم قطعاً جامعه اسلامی و با فرهنگ اصيل اسلامی نخواهيم داشت.

ماهواره‌ها سبک زندگی‌مان را تعریف می‌کنند

وی بیان داشت: از آنجایی که برای اکثر خانواده‌های ایرانی دسترسی آسان به شبکه‌های ماهواره ای وجود دارد می توان گفت که هم اکنون این تاثیر پذیری بیشتر شده است.