دنبال جایگزینی برای ایران‌کد و شبنم هستیم

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری با اشاره به این مطلب که به دنبال جایگزینی مناسب برای ایران کد و شبنم هستیم گفت: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۲ به مجلس تصویب رسیده و در اسفند ۹۲ از طرف ریاست‌جمهوری ابلاغ شده است.

طرح شبنم ایده خوبی که با عجله اجرا شد

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان این که سالانه ۲۵ میلیارد دلار کالا به کشور قاچاق می‌شود، گفت: قانون مبارزه با قاچاق کالا مانع اقتصاد مقاومتی نیست.

آیا قانون جدید مبارزه با قاچاق ایراد دارد؟

برخی مشکلات قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از سوی علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام شد.

نقش هنر در پرورش نسل مسئول

معاون تبلیغات و رسانه اداره کل فرهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اختتامیه جشنواره فیلم رشد بر ضرورت تربیت نسلی مسئول تاکید کرد و گفت: مبارزه واقعی تربیت نسلی است که کالای با کیفیت داخلی عرضه کند و از این طریق نیاز کشور را تامین کرده و مانع گسترش استفاده از کالاهای خارجی شود.

بخش نیروگاهی مجرای اصلی قاچاق سوخت

از ابتدای امسال بیش از 32 درصد کاهش مصرف سوخت مایع در بخش نیروگاهی کشور را شاهدیم و این مسئله نشان می‌دهد، عملاً حجم قاچاق سوخت از طریق انحراف سهمیه‌های تخصصی به 82 نیروگاه فعال کشور کاهش داشته است.

قاچاق سالانه ۲۰ میلیارد دلار سوخت و کالا

یک چهارم کالاهای عرضه شده در بازار به صورت قاچاق وارد کشور می شود که بدون استاندارد، گارانتی و تقلبی و یا دارای نقص فنی است.