نظر شورای نگهبان درباره بررسی برجام

سخنگوی شورای نگهبان، با تأکید بر اینکه شورا فعلاً اظهار نظر رسمی درباره نقش مجلس در بررسی برجام نکرده است، گفت: معتقدم حتی اگر برجام یک قرارداد بین‌المللی هم نباشد، مجلس اختیار عام قانونگذاری دارد.

آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان شد

با رای اکثریت اعضای شورای نگهبان، آیت‌الله جنتی و ابراهیمیان مجدداً دبیر و سخنگوی شورای نگهبان شدند.

سفارش‌ناپذیری از نقاط قوت کدخدایی بود

وی افزود: عده ای منتظر فرصتی بودند که از آقای کدخدایی انتقام جویی کنند و انتقام جویی و حسادت به ایشان موجب شد که ایشان با کمبود یک رای از شورای نگهبان حذف شود و این امر برنامه ریزی شده بود و به یکباره اتفاق نیفتاد.

آقای سخنگو خداحافظی کرد

عباسعلی کدخدایی از سخنگویی شورای نگهبان خداحافظی کرد.

تاییدصلاحیت روحانی و عارف با وساطت آیت الله

یکی آقای دکتر روحانی که ابتدا پنج رای داشتند و بعد روی شش رای ثابت ماندند، آقای جنتی رایزنی کردند و آقای دکتر عارف که پنج رای داشتند. آقای جنتی گفتند من ایشان را می‌شناسم از قدیم، انسان متدینی هستند اگر تمایل دارید به ایشان رای دهید.

کدخدایی: فعلاً فعالیتی در شورای نگهبان ندارم

عباسعلی کدخدایی می‌گوید: بنده فعلا فعالیتی در شورای نگهبان ندارم.

خداحافظی آقای سخنگو

با انتخابات حقوقدانان شورای نگهبان در مجلس شورای اسلامی، قدیمی ترین حقوقدان این شورا نتوانست رای اعتماد نمایندگان را کسب کند.

نقش شروط سن و تجربه در تایید صلاحیت‌ها

سخنگوی شورای نگهبان شرایط سنی را زیر مجموعه شرط مدیریت ذکر کرد و گفت: شرط مدیریت شامل همه موارد می شود، کسی ممکن است جوان و بی تجربه باشد و دیگری سالها تجربه داشته باشد ولی از نظر جسمی پیش بینی شود که توانایی لازم را ندارد.

کدخدایی: برخی دچار خودشیفتگی هستند

سخنگوی شورای نگهبان گفت: برخلاف اوائل انقلاب که افراد با نوعی «خودبازدارندگی» از ورود به عرصه پرهیز می کردند، امروز شاهد نوعی «خودشیفتگی» در برخی افراد هستیم که خود را برای ورود به هر صحنه‌ای اصلح می‌دانند و پیش از آنکه ثبت نام کنند و صلاحیت آنها احراز شود، به تبلیغات زودهنگام و طرح شعارهای غیر واقع می‌پردازند.

کدخدایی: اصلاح قانون انتخابات منتفی است

سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود با اشاره به اصلاح قانون انتخابات در مجلس گفت: اصلاح قانون انتخابات در مجلس منتفی است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.