در سدسازی به خودکفایی کامل رسیده‌ایم

بعد از جنگ و فراغتی که رزمندگان اسلام پیدا کردند، تجهیزات زیادی دست سپاه ماند که بدون استفاده مانده بود و بهترین و منطقی‌ترین تصمیمی که در این عرصه گرفته شد، ایجاد قرارگاه سازندگی بود که در راستای جبران خسارت و سازندگی کشور قرار گرفته و این درایت نظام را می‌رساند.

«نجات آب» موضوع جدیدترین شماره رصد‌

امروز همه این اتفاقات ناگوار در سایه کم‌آبی و خالی شدن سدهای تامین‌کننده آب پایتخت قرار گرفته‌است اما چه بسا شرایط بحرانی‌تری از تهران داشته باشند، با این حال شرایط قرمز ‌آب شرب پایتخت‌نشینان مصداق روشنی از بلای بحران آب می‌باشد که در سایه غفلت سی و پنج ساله ناگهان بر سر مردم و مسئولین نازل شده‌است.

هم هشدار کم‌آبی، هم مجوز برج‌‌سازی

کاری که انجام شده این است که مدیریت آب به سوی منافع شهریان هدایت شده است. با سیاست‌هایی که در سدسازی وجود داشته حقابه بسیاری از جوامع بومی گرفته‌ شده و آب‌ها به شهرها هدایت شده و در آنجا هم بدون این که مدیریت صحیحی از نظر مصرف وجود داشته باشد آب در حال هدر رفتن است.

هشدار درباره قحطی آب در كشور

وقتي شهرها گسترش پيدا كرد مشكل تامين آب آنها به وجود آمد. بعد شروع كردند از استان هاي آبخيز به مناطق ديگر آب دادن و نتيجه‌اش اين شده كه در خوزستان آب را برگردانديم به سمت اصفهان. اما آيا اين كار منطقي بود؟