حماسه عظیم مردمی در چهل سالگی انقلاب

  شعارهای مردمی: 🔺حقوق ۱۹ میلیونی مسئولان در حکومت اسلامی و انقلاب مستضعفان؟ 🔺به داعشی های اقتصادی رحم نکنید 🔺آمدیم…اما از سه قوه گلایه داریم 🔺دست ها از ونزوئلا کوتاه!

روسای قوا در جلسه مشترک چه کتابی خواندند +عکس

زمانی که عکاسان وارد اتاق رئیس مجلس شدند، آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه و محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در حال تورق کتابی بودند که روی میز رئیس مجلس قرار داشت و ظاهرا کتاب مذکور کتابی بود که علی لاریجانی آن را پيش از ورود سران ديگر قوا مطالعه می‌کرد.

طرح اصلاح قانون انتخابات مخالف قانون اساسی است

برخی خیال می‌کنند که زمان قاجار است و استبداد حاکم است و همه‌ حقوق مردم در مجلس متبلور است. بعد از انقلاب اسلامی و با دستاوردهای حاصل از آن، حقوق و اراده مردم تنها در مجلس نیست. رئیس‌جمهور هم با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شود و حتی رهبری با واسطه توسط مردم انتخاب می‌شود. 33 سال است که مردم حاکم بر سرنوشتشان هستند و دیگر آن دوره گذشته است.

لاریجانی: قوای سه گانه مصمم به رسیدگی پرونده اختلاس هستند

در جلسه سران سه قوه پیرامون تخلف مالی سنگین 3 هزار میلیارد تومانی تصمیم‌های خوبی گرفته شد و هر سه قوه مصمم هستند که این مسئله کاملا مورد رسیدگی قرار گیرد و کسی نباید احساس کند که پرده صیانت‌شده‌ای در مورد برخی افراد وجود دارد.

رئیس‌ مجلس: ‌اصطلاح «حقوق مادام العمر» هم درست است هم غلط

لاریجانی با اشاره به مصوبه پرداخت مابه التفاوت حقوق مدیران سیاسی نیز گفت: اینکه رسانه‌ها می‌گویند این مصوبه حقوق مادام العمر است هم درست است و هم غلط. هرکس کارمند نظام باشد مادام‌العمر حقوق می‌گیرد اما اشکال این بود که در تبصره سه قانون خدمات کشوری بحثی مطرح شد که اگر کسی از سمت خود خارج شد می‌تواند برای چند سال تا هشتاد درصد از حقوق خود را بگیرد.

اولین گزارش هیئت عالی حل اختلاف قوای سه‌گانه

دبیرخانه هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه امروز یکشنبه در گزارشی اعلام کرد که این هیئت تاکنون ۲۱ جلسه از جمله جلساتی با هریک از رؤسای قوا تشکیل داده و در پی تعیین راهبردهای ناظر بر فعالیت هیئت، آئین‌نامه داخلی آن پس از بحث و بررسی در جلسات هیئت، در ۱۱ ماده به تصویب نهایی رسیده است.

لاریجانی: برخلاف اعلام برخی رسانه‌ها جلسات سران قوا مستمر برگزار می‌شود

برخلاف اعلام برخی رسانه‌ها، جلسات مشترک میان رؤسای سه قوه به‌صورت مستمر و بدون تأخیر در حال برگزاری است اما برخی از جلسات رسانه‌ای نمی‌شود.

نگاهی به گلایه‎‎های قوا از یکدیگر و نتایج فرامرزی آن

نامه رییس‎جمهوری به مجلس و قوه قضاییه و گلایه از کار‌شناسی در امور دولت، خصوصا در بعد اقتصادی، پاسخ هیأت رییسه مجلس به این نامه، واکنش‎های قوه قضاییه، مجمع تشخیص مصحلت به این طرز برقراری ارتباط و مصاحبه‎‎های جسته و گریخته مسئولان علیه یکدیگر، از جمله مسایلی است که به تغلیظ این فضا انجامیده‎اند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.