شکست نشست سوم اپوزیسیون برای اتحاد

آنچه در این میان در عدم ایجاد توافق موثر بوده است، ترس اپوزیسیون از حضور افراد نفوذی‌یی همچون مدحی در میان اعضا است و این باعث شده است که در این نشست هم افراد به یکدیگر اعتماد نکنند و نتوانند اتحادی را علیه جمهوری اسلامی ساماندهی کنند. کنفرانس پراگ سومین نشست این گروه در یک سال گذشته بود. نشست‌های قبلی در استکهلم و بروکسل با تاکید بر ادامه دیالوگ و دموکراسی خواهی برگزار شده بود.

علیرضا نوری‌زاده و تلاش برای یافتن آبروی از دست رفته

مشکل دیگر دوری از ایران و عدم امکان مشارکت خیلی از ایرانیان فرهیخته در آن‌ها بود. از طرف دیگر انقطاع اپوزیسیون از داخل کشور به حد وحشتناک رسیده و موجب شده دوستان غربی از این پس اعتمادی به نظریه‌ها و تحلیل‌های ما نداشته باشند. لذا تصمیم گرفته شد کنفرانس‌هایی با وجهه غیر سیاسی، که حساسیت حکومت ایران و شرکت کنندگان را برنیانگیزد، نزدیک مرزهای ایران برگزار شود

پرونده فتنه، «شیران» زیاد دارد

جالب‌ترین نکته کشورهایی هستند که خاتمی آنها را برای سفرهای منطقه‌ای اش انتخاب می‌کند. مصر و دیدار با مبارک، عربستان و دیدار با ملک عبدالله، قطر و دیدار با شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی و تونس و دیدار با بن علی فراری همین هایی که با مرور نامشان مشخص می شود الآن در معرض تظاهرات جدی یا انقلاب به سر می برند.

«هدیه 60»از تل آویو تا ریاض و از نوری‌زاده تا خاتمی

هدف اصلی این پروژه انتخابات مجلس است و تلاش برای وارد کردن یک ضربه حداکثری به نظام در آستانه این انتخابات به گونه ای که فضای بحرانی تا انتخابات ریاست جمهوری تداوم پیدا کند. لو رفتن پروژه هدیه 60 دست غرب را در این طراحی خطرناک رو کرد ولی ضرورت هوشیاری نیروهای داخلی درباره پروژه های بعدی دشمن هم اکنون صد چندان شده است.

از مدحی دوم رونمایی شد: انبار باروت ضدانقلاب خنثی شد

شیران در خصوص مراحل پروژه هدیه 60 اظهار داشت: این پروژه دست كم سه مولفه اساسی دارد؛ یكی اپوزیسیون خارج‌نشین ایران، ضدانقلاب و دیگری هم دوایر اطلاعاتی و سرویس‌های اطلاعاتی غربی و اسرائیل كه كمك بی‌دریغی در این رابطه برای این اپوزیسیون تدارك دیده بودند.

تصاویر: «سردار مدحی» در لباس سپاه پاسداران

در پي تصويب طرح تشكيل دولت در تبعيد از سوي بنياد آمريكايي دموكراسي كه بر اساس آن قرار بود مجموعه‌اي از نيروهاي با سابقه اجتماعي و مذهبي با ايجاد شورايي اقدام به عمليات خرابكاري و در نهايت براندازي جمهوري اسلامي كنند فردی به نام محمدرضا مدحی با سوابق ارتباط با نهادهای امنیتی و انقلابی با نفوذ در تشکیلات اپوزیسیون خارج از کشور، باعث شکست این پروژه ضد انقلاب شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.