استقبال از اشتاین مایر با ماسک شیمیایی +عکس

همزمان با سخنان اشتاین مایر تعدادی از دانشجویان دست نوشته‌ها و پوسترهایی از بمباران شیمیایی سردشت را در دست داشتند و بر روی دست نوشته‌ها خطاب به اشتاین مایر نوشته شده بود که «سردشت را فراموش نکن».
م

فیلم: «چریکه بی‌دنگ» روایت نرگس آبیار از سردشت

فیلم مستند «چریکه بی دنگ» روایتی است از زیان کودکان و تبعات این جنایت در خصوص بمباران شیمیایی سردشت.

ایران بزرگترین قربانی سلاح‌های شیمیایی قرن

هشتم تیر سالروز تهاجم وحشیانه رژیم صدام با سلاح‌های شیمیایی به ایران است، ایرانی که بزرگترین قربانی سلاح‌های شیمیایی قرن شده است و هر روز خبری از شهادت یکی از ۳۵ هزار جانباز شیمیایی در گوشه و کنار کشورمان به گوش می‌رسد.

۲۸ سال با درد دست و پنجه نرم می‌کند

۷ تیرماه سال ۶۶ که بمب‌های شیمیایی بر سر او و همشهریانش ریخته شد رحیم تنها ۵ سال داشت اما امروز ۲۸ سال است که تنگی‌نفس، عفونت شدید کلیه، ناراحتی‌های اعصاب و انواع بیماری‌ها را تحمل می‌کند.

«بهشت مسموم»؛ روایت مظلومیت سردشت

«بهشت مسموم» نوشته منیژه جانقلی است. نویسنده در این کتاب که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی به چاپ می‌رسد، سعی دارد درد و رنج‌های حاصل از بمباران شیمیایی مردم سردشت و صدای مظلومیت آنها را به گوش جهانیان برساند.

خدا هم صدام را نمی‌بخشد / سردشت اولین قربانی سلاح‌های شیمیایی

«مگر خدا می‌بخشه؟ ما شهید زنده هستیم. یعنی ما مرده هستیم. ما داریم نان زنده‌ها رو می‌خوریم. نگویید این هم حرف می‌زنه، [پس زنده است] ما هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم. هیچ کاری… از این پله‌ها می‌روم بالا، باید سه دفعه وایستم. نفس … نفس … نفس نمیاد…»

فیلم: روایتی از بمباران شیمیایی سردشت

فیلم مستند «چریکه بی‌دنگ» روایتی است از زیان کودکان و تبعات جنایت بمباران شیمیایی سردشت.

روایت جوانترین جانباز شیمیایی سردشت

ساعت چهارو نیم عصر بود که صدای هواپیماهای دشمن فضای منطقه را پر کرد. همه مردم و کسبه بازار سراسیمه به بیرون خانه ها و مغازه ها ریختند. ناگهان با اصابت یک بمب در روبروی مغازه پدرم در میدان سرچشمه سردشت همه چیز برهم ریخت. آن بمب حاوی گازهای شیمیایی بود و بعد از اصابت با فشار زیاد گاز خردل را به اطراف پراکنده می کرد.

سازمان منع سلاح شيميايي موظف به محكوم كردن سالانه جنايت سردشت شد

پيگيري و محكوميت نان آنراد تبعه هلندي ارسال كننده مواد شيميايي به رژيم سابق عراق، پيشنهاد نصب يادبود محکوميت حمله به سردشت در مقر سازمان منع سلاح هاي شيميايي، تشكيل شبكه بين المللي حمايت از قربانيان سلاح هاي شيميايي، تغيير تاريخ سالروز جهاني بزرگداشت قربانيان سلاح هاي شيميايي به تاريخ حمله به سردشت ، 7 تير…

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.