اینستکس تراریخته

چه تضمینی وجود دارد که اروپایی‌ها در برابر نفت به ما محصولات تراریخته که سرطان زاست ، ندهند؟

تولید فاکتور ۸ در ایران

در نهمین همایش سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران موارد چالش‌برانگیز در حوزه‌های تشخیص و درمان مورد بررسی قرار می‌گیرد. همین‌طور مطالعات بالینی داروی فاکتور 8 که امسال در کشور ساخته می‌شود، ارائه خواهد شد. همانطور که در گذشته به همت این انجمن مطالعات بالینی بر روی داروی فاکتور 7 صورت پذیرفته بود. بنابراین با ساخت فاکتور 8 توزیع این دارو نیز انجام می‌شود.

دکتروف، رمان‌نویس شهیر آمریکایی درگذشت

ادگار لورنس دکتروف، نویسنده رمان معروف «رگتایم» و «بیلی باتگیت» در سن 84 سالگی به دلیل بیماری سرطان در گذشت.

راه‌های رفع یبوست در بیماران سرطانی

متخصص تغذیه در امور سرطان با اشاره به اینکه یبوست یک امر عادی در بیماران سرطانی است و به علت کمبود مایعات، کم تحرکی با درمان‌ها ایجاد می‌شود، گفت: بهتر است مصرف فیبر غذایی را در برنامه غذایی خود افزایش دهند.

پرتوهای سرطان‌زا کدامند؟

یک متخصص تغذیه در امور سرطان، پرتوهایی که باعث ایجاد سرطان می‌شوند را تشریح کرد و گفت: بدن انسان به طور ناخواسته در معرض امواج بسیاری قرار دارد و خطر ایجاد سرطان به مدت زمان دریافت این پرتوها، جنس و سن افراد بستگی دارد.

سیگار و الکل از مهمترین عوامل سرطان دهان

متخصص آنکولوژی عوامل خطری که باعث بروز ابتلا به سرطان دهان می‌شوند را اعلام کرد و گفت: بروز لکه‌های سفید و قرمز رنگ در دهان یا روی لب‌ها، خونریزی در دهان و احساس درد در موقع غذا خوردن از جمله علائم ابتلا به این سرطان هستند.

خاکسپاری صادق طباطبایی در حرم امام

پیکر مرحوم سیدصادق طباطبایی برادر همسر مرحوم سیداحمد خمینی، صبح پنجشنبه ۷ اسفند از مقابل حسینیه جماران تشییع و در حرم امام خمینی(ره) به خاک سپرده می‌شود.

جستجوی خاک به دنبال داروی ضد سرطان

محققان دانشگاه راکفلر آمریکا در حال تجزیه و تحلیل خاک، به دنبال آنتی بیوتیک و داروهای ضد سرطانی جدید هستند.

شکار خط دفاعی سلول‌های سرطانی

محققان انگلیسی موفق به شناسایی خط جدید دفاعی مورد استفاده توسط سلول‌های سرطانی شده‌اند که از مرگ این سلول‌ها پیشگیری می‌کند.

ویتامینی که ضد سرطان ریه و مغز است

در مقاله‌ای که توسط محققان مالزی منتشر شد عملکرد سیتوتوکسیک برخی ایزومرهای خاص ویتامین E، توکوتری‌انول در سلول‌های سرطانی را نشان دادند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.