پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

دولت بدهکار خوش حساب می‌شود

وزیر اقتصاد با اعلام اینکه دولت با تهاتر و فروش اوراق، بدهی‌های خود را بازپرداخت خواهد کرد، گفت: تصمیم داریم با جاری کردن نقدینگی به بازار سرمایه به مشکلات این بخش رسیدگی کنیم.

دلایل منفی شدن بورس یک روز پس از توافق

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: عرضه‌های سنگین در بسیاری از نمادهای موثر بر شاخص کل به ویژه توسط حقوقی‌ها موجب منفی شدن روند بازار شده است.

نامه مهم روحانی به جهانگیری ابلاغ شد

رئیس‌جمهور در نامه مهمی به جهانگیری با تاکید بر اینکه باید برنامه جامع اصلاح نظام بانکی و توسعه بازار اولیه سرمایه تدوین شود، رونق‌بخشی به اقتصاد در چارچوب اقتصاد مقاومتی را ضرورت ملی دانست.

راه برای افزایش سرمایه بانک‌ها باز شد

در حالی افزایش سرمایه بانک‌ها، بالاخص بانک‌های دولتی از جمله دغدغه‌های دولت بوده و برآن تاکید دارد که مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار تا حدودی منجر به فراهم کردن شرایط مطلوب برای این مهم شد.

قاچاق کالا معضل تولید کننده داخلی

بسته پیشنهادی دولت با عنوان لایحه رفع موانع تولید رقابت‏پذیر و ارتقای نظام مالی کشور که شامل 30 ماده اصلی و 30 ماده الحاقی می‏باشد در صحن مجلس در حال برررسی است.

مراقب باشیم سرمایه ولایت را از ما نگیرند

آیت الله علوی گرگانی گفت: دشمنان در مقابل کالای بی ارزش و ناچیز خود، به دنبال سرقت نعمت و سرمایه عظیم ولایت اهل بیت(ع) و القای نقش مخرب روحانیت در زندگی مردم هستند.

ابهام در سودآوری بورس همچنان وجود دارد

کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار بورس می گویند که هنوز نمی شود به رونق بازار امیدوار بود.

کلید سرمایه گذاری و قفل اقتصاد!

قبل از پذیرش سرمایه گذاری های خارجی باید برنامه مشخص برای نحوه استفاده از این منابع ارائه شود. این برنامه باید بر تعیین اولویت بهره گیری از سرمایه گذاری خارجی یعنی هدایت به سمت تولید، جبران منابع مالی، جذب تکنولوژی های روز و سیستم های کارآمد مدیریتی مبتنی باشد. ضمن اینکه بخشهای اقتصادی یا صنایعی که بازدهی بیشتری برای کشور به لحاظ ایجاد درآمد ارزی بیشتر، افزایش اشتغال و کمک به حضور موفق تر در بازارهای جهانی دارند، باید در اولویت جذب سرمایه گذاری خارجی قرار گیرند.

انتقاد کیهان از آگهی‌های صداوسیما

طی دو سال گذشته رهبر معظم انقلاب با هشدار این که جامعه ما در حال پیر شدن است بر زدودن فرهنگ کم فرزندی تأکید کردند. این موضوع چنان حائز اهمیت بود که بار‌ها در سخنرانی‌هایشان به مناسبت‌های مختلف و به شیوه‌های گوناگون به این موضوع پرداختند.

ديپلماسی مسئولان چاه ویل باز كرده است

امام جمعه مشهد گفت: ظرفيت ديپلماسي مشكلي از اقتصاد ما حل نكرده و چاه ويلي را پيش روي مسئولان نظام اسلامي باز كرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.