یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

دولت به دنبال سرمایه‌گذاری خارجی است

سخنگوی دولت با اشاره به سفر هیات آلمانی به ایران گفت: ما به دنبال جذب سرمایه‌گذاری خارجی هستیم و نه واردات کالاهای خارجی، چرا که توسعه و رشد کشور تنها با منابع داخلی امکانپذیر نیست.

بازگشت‌پذیری تحریم‌؛مانع سرمایه‌گذاری خارجی

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: با این شرایط که هر لحظه ممکن است تحریم‌ها بازگردد، کسی حاضر نیست در کشور سرمایه‌گذاری کند، چرا که ریسک سرمایه‌گذاری به شدت بالاست.

فیلم: چقدر برای بعد از لغو تحریم آماده‌ایم؟

فرشاد مومنی، میهمان یازدهمین قسمت ویدئوی سه‌دقیقه ای «دونقطه» شد. وی در این ویدئو به بررسی میزان توانمندی اقتصاد ایران برای هدایت درست سرمایه‌های خارجی پس از رفع تحریم‌ها پرداخت.

۳میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب شد

سازمان سرمایه گذاری خارجی اعلام کرد: در سه ماهه اول سال ۱۳۹۴ حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده به ۳ میلیارد دلار رسید.

اقتصاد «کیش» در خطر فروپاشی است

جزیره کیش باوجود آبادانی در سال های اخیر ، اما هنوز مقصد خوبی برای جذب سرمایه های سرگردان داخلی و خارجی نیست . برای دریافت پاسخی معقول در این زمینه ، به سراغ حمید محبی نیا کارشناس گردشگری رفتیم . وی گفت : کیش بیش از آنکه بعضی محدودیت های فرهنگی داشته باشد ، از فقدان رویکرد جامع تبلیغات اقتصادی برای جذب سرمایه گذاری های خارجی رنج می برد .

اقتصاد، قاهره را به تهران نزدیک خواهد کرد؟

تا زمانی که مصر آرام نشود و به یک ثبات امنیتی و سیاسی نرسد سرمایه‌های اروپایی و امریکایی وارد بازار آن نخواهند شد. این مساله سبب می‌شود تا راهی جز گشودن دروازه‌های کشور به سوی سرمایه‌های ایرانی و ترکی برای دولت مصر باقی نماند.

اکونومیست: سرمایه‌گذاری خارجی درایران افزایش می‌یابد

تازه‌ترین پیش‌بینی واحد اطلاعات اکونومیست نشان می‌دهد که طی سال‌های آینده میزان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران افزایش خواهد داشت.

رشد۲رقمی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران به‌رغم تحریم‌ها

آنکتاد در جدید‌ترین گزارش خود اعلام کرد حجم سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران طی سال ۲۰۱۱ با رشد ۱۳. ۷ درصدی به ۴. ۱۵ میلیارد دلار رسید و ایران از نظر حجم و رشد سرمایه‌گذاری در خاورمیانه به ترتیب سوم و ششم شد.

آمریکای لاتین؛ از بوی قهوه تا متحدانی قوی برای ایران

سرمایه گذاری‌های اقتصادی ایران در آمریکای لاتین به این کشور اجازه می‌دهد، تا علی‌رغم تحریم‌های اقتصادی تحمیل شده، از اقتصاد خود و بویژه بخشهای صنعتی پیشرفته از قبیل حمل و نقل هوایی، نفت و گاز، تولید خودرو حمایت کنند.

قلعه‌بانی: آمار بانک مرکزی در مورد تولید نفت اشتباه است

مديرعامل شركت ملي نفت ايران با رد آمار ارائه شده از سوي بانك مركزي اعلام كرد: تولید ما در سال ۸۹، حدود ۱۵ هزار بشکه افزایش داشته که بهتر است بانک مرکزی به جای اعلام آمار تولید، میزان درامد نفتی را اعلام کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.