سعودی از ترس «داعش» رو به گفتگو آورده است

به طور طبیعی وقتی کشوری دست دوستی به سمت دولت سوریه دراز می کند و ادعا می کند که حاضر است در جهت تضعیف تروریست‌ها در سوریه همکاری داشته باشد دولت سوریه نمی‌تواند دست آنها را پس بزند.

یک میلیون یهودی از اسرائیل مهاجرت کرده‌اند

کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: طی دو سال اخیر یک میلیون یهودی از اسرائیل مهاجرت کرده‌اند و علت عمده این موضوع، نبود امنیت و عدم رضایت از زندگی در این منطقه است.

عملیات هوایی علیه یمن و ارزیابی شتاب‌آلود آل‌سعود

سعدالله زارعی-عملیات هوایی عربستان علیه یمن که از روز پنجشنبه ششم فروردین‌ماه جاری آغاز شده و تاکنون به شهادت صدها و مجروح شدن صدها نفر دیگر منجر گردیده، نتوانسته گره یمن را برای آل‌سعود باز کند.

خطرات بازی عدن علیه صنعا

انتخاب «عدن» پایتخت سابق یمن جنوبی، از سوی عربستان و آمریکا برای آن بود که صنعا کاملاً در اختیار جنبش انصارالله و گروههای مرتبط با آن قرار دارد و قبایل شمالی امنیت داخلی و بیرونی آن را در دست دارند.

قدم‌زدن با کری نماد خواهش سیاسی بود

کارشناس مسایل راهبردی با اشاره به قدم زدن وزیر امور خارجه ایران همراه کری وزیر خارجه آمریکا در خیابان‌های ژنو گفت: افکار عمومی آمریکا این رفتار را نوعی شیفتگی و الزام برای داشتن روابط تلقی می‌کند.

خصومت با ایران ،آیا عربستان کوتاه می آید؟

مشکل این دسته از محافل این است که کوتاه آمدن از منافع حساس در اختیارشان نیست و ملت اجازه نمی دهد اقتدار و امنیت کشور که در نفوذ منطقه ای آن معنا پیدا می کند ،دستخوش تفکرات ساده لوحانه ای شود که هیچ مبنای منطقی و عقلانی ندارد.

آتش‌بس پایان مقاومت نیست

سعدالله زارعی– جنگ 50 روزه در غزه با امضای یک توافقنامه میان گروههای فلسطینی و رژیم صهیونیستی متوقف گردید اما در عین حال نشانه‌هایی وجود دارند که اجازه نمی‌دهند آتش‌بس کنونی را «دائمی» تلقی کنیم  بلکه دو طرف بلافاصله پس از امضای توافقنامه، خود را برای رویارویی بعدی که قاعدتا زمان آن هم زیاد دور […]

تسلیح کرانه‌باختری قطع رگ‌حیات رژیم‌اسرائیل

بر خلاف آنچه تصور می‌شود مسلح کردن کمک کردن به جنگ افروزی نیست وقتی ملتی مسلح شد دشمن به خودش جرات حمله نمی‌دهد و ریشه‌های جنگ خشکانده می‌شود و دشمن در یک فضای سیاسی مجبور می‌شود به حقوق ۱۱ میلیون فلسطینی تن بدهد. و این مقدمه احقاق حقوق آن ها به لحاظ سیاسی است.

«غزه تنهای‌پیروز» روز سوم با حضور کودکان

خیمه غزه تنهای پیروز که به همت دانشجویان دانشگاه‌های تهران از شنبه آغاز به کار کرده است دیروز روز سوم خود را با برنامه های متنوع سپری کرد.

بازی مجهول آمریکا در زمین عراق

آمریکایی‌ها در بحران عراق چه نقشی ایفا می‌کنند؟ آیا از گسترش تروریزم نگرانند و آن را برای خود و یا همپیمانان خود تهدید و یا فرصت ارزیابی می‌کنند؟ آیا آمریکا از تجزیه عراق و بطور خاص تجزیه بخش کردی از جغرافیای عراق حمایت می‌کند و یا با آن مخالف است. آمریکایی‌ها تحت چه شرایطی در بحران عراق مداخله می‌کنند؟ ا

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.