میثم تمّار بر دار مصریان

شیعگی، نه در پستوی خانه‌ها خزیدن به گاه فتنه و نه در فلاکت سکوت و خاموشی رفتن در هنگامه‌ی نبرد، که غرّندگی بصیرت در موسم فتنه است و علمداری و شیدایی است به‌گاه جنگ؛ و تو ای شیخ شهید! دوباره روی شیعه را سپید کردی

شهید چمران و رسانه‌ی ملّی

هرچند در همه‌ی این ملاحظات، نباید نبرد و هجوم گسترده‌ و غیرقابل کتمان رسانه‌های دشمن غربی را نادیده انگاشت، امّا حقیقت آن است که رسانه‌ی ملّی ما، یدِ طولا و دست‌بلندی در «ناقص‌الخلقه‌کردن سرمایه‌های اجتماعی» انقلاب اسلامی دارد و این را باید در عقلانیّت آن جستجو کرد؛ عقلانیّت راهبردی رسانه‌ی ملّی ما دچار عقب‌ماندگی است.

اقتصاد مقاومتی و اهداف نظام اقتصادی اسلام

مقام معظّم رهبری در سخنرانی‌های متعدّدی راهبردِ اقتصاد مقاومتی را مورد توجّه قرار داده‌اند. در بیانات ایشان، دو رویکرد اساسی و بنیانی در این راهبرد مورد توجّه است: تقویت، رشد و استحکام اقتصاد ملّی از بُعد داخلی و افزایش توانمندی برای مقابله با فشارهای جهانی، از بُعد خارجی.

از اقتصاد صلواتی تا اقتصاد مقاومتی

طرحِ فراسیاستِ میان‌مدّت «پیشرفت و عدالت» برای دهه‌ی چهارم جمهوری اسلامی (97-1388)، مستلزم کاربست فراسیاستهایی متناظر در ساحتهای فرهنگ، اقتصاد و سیاست است که فراسیاست اقتصاد مقاومتی، نوعی فراسیاست میان‌مدّت است که «جهت‌دهی راهبردی» برنامه‌های توسعه‌ی پنج ساله، سیاستهای کلان اقتصادی و سیاستهای عمومی اقتصادی کشور را به عهده داشته و خواهد داشت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.