وقتی رئیس دفتر روحانی فرق لایحه داخلی و کنوانسیون استعماری را نمی‌داند

محمود واعظی امروز در نشست خبری اعلام کرده است که لایحه FATF در دولت احمدی نژاد آماده و در شورای عالی امنیت ملی به دستور سعید جلیلی برای اجرا به برخی دستگاه‌ها ابلاغ و به مجلس ارسال شده است.

جزوه بررسی برجام و قطعنامه ۲۲۳۱؛ بخش تحریم ها

مشروح سخنان دکتر سعید جلیلی در کمیسیون برجام مجلس پیرامون تحریم ها به همراه پاورپوینت های ارائه شده توسط تیم مذاکره کننده سابق هسته ای کشورمان به صورت جزوه منتشر شد.

چرایی حمله به جلیلی و لزوم حمایت گفتمانی

در روزهای اخیر که کمیسیون برجام اقدام به دعوت از تیم سابق مذاکره کننده هسته ای و در راس آن دبیرسابق شورای عالی امنیت ملی نموده است موج بی سابقه ای از تخریب ها از سوی گروه های مختلف سیاسی علیه دکتر سعید جلیلی شکل گرفته است. در این هیاهوی رسانه های زنجیره‌ای و بی اخلاقی‌های مدعیان آزادی بیان، جلیلی اما باصلابت و متانت همیشگی بدون توجه به تخریب ها به بررسی دقیق و کارشناسانه قطعنامه و برجام می پردازد.

هنر دیپلماسی ما، تبدیل چالش هسته‌ای به فرصتی برای قدرتمندتر شدن ایران بود

براساس سند برجام تحریم های اتحادیه اروپا تعلیق می شود، آمریکا تحریم های اولیه را نه لغو و نه تعلیق می کند، در خصوص تحریم های ثانویه آمریکا بخشی از آنها را تعلیق می کند و شورای امنیت سازمان ملل تحریم های هسته ای را در صورت اعتراض یکی از اعضا برمی گرداند.

دلیل هجمه به زاکانی و جلیلی چیست؟

کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی در روزهای اولیه شکل‌گیری چندان مورد توجه برخی سیاسیون و رسانه‌ها قرار نگرفت؛ شاید از آن جهت که ابتدا تصور می‌شد تشکیل این کمیسیون امری “تشریفاتی” بیش نیست

هیچ بازدیدی از پارچین در زمان ریاستم صورت نگرفت

در آلماآتی یک هم‌‌وزن بودن، هم‌جنس بودن و هم‌زمان بودن داده‌ها و ستاده‌ها مورد تأیید و تصویب و توافق طرفین قرار گرفت که دستاورد مهمی بود. در آلماآتی2 مباحث جدی شد و روی نوع داده‌ها و ستاده‌ها به‌طور ریز و دقیق گفت‌وگو شد و بدون اینکه تحت تأثیر شرایط قرار بگیریم، روی موضوعاتی که قرار است بده و بستان کنیم، صحبت کردیم.

رمزگشایی از جعه سیاه مذاکرات آلماتی بعد از دو سال

شاید کمتر کسی تصور می کرد ۲ سال بعد از آن روزی که علی اکبر ولایتی در جریان مناظره سوم کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ۹۲، با استناد به اطلاعات نادرست، زبان به انتقاد از عملکرد سعید جلیلی در مذاکرات آلماتی گشود و با سو استفاده از عنوان «مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل» اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران می توانست در آن مذاکرات با عقب نشینی، به امتیازات گسترده ای دست پیدا کند، معمای آلماتی به بهانه بررسی مذاکرات وین در کمیسیون برجام مجلس رمزگشایی شده و از طریق رسانه ملی برای عموم مردم پخش شود.

حمله روزنامه‌های زنجیره‌ای به جلیلی +عکس

در شرایطی که از فردا توافق هسته ای تا کنون دولت یازدهم و رسانه های زنجیره ای توان خود را متمرکز کرده بودند تا با پایکوبی و ایجاد فضای مه آلود بتوانند به نمایش چهره ای غیر واقعی از توافق بپردازند و اذهان عمومی را در جهت برخورد احساسی نسبت به توافق وین هدایت کنند، این بار نیز حضور دکتر سعید جلیلی در کمیسیون برجام را تحمل نکرده و با حمله به آن تلاش نمودند ایرادات مطرح شده از طرف او را به حاشیه برند.

مشروح گزارش سعید جلیلی به مجلس در سال ۹۱

بررسي مذاكرات مجلس نشان مي دهد قبل از روي كار امدن دولت حسن روحاني، تيم لاريجاني و همفكران او در مجلس از جليلي خواسته اند تا در مذاكرات هسته اي فقط در چارچوب ان پي تي مذاكره كند. در خرداد 91 سعيد جليلي براي ارائه گزارش از روند مذاكرات به مجلس مي رود. پس از گزارش سعيد جليلي چند تن از نمايندگان تذكراتي به او مي دهند كه عينا به نقل از مشروح مذاكرات مجلس نقل مي شود که بازخوانی آن‌ها این روزها خالی از لطف نیست.

فردا پخش سخنان جلیلی از شبکه خبر

مشروح هفتمین نشست کمیسیون ویژه بررسی برجام که روز دوشنبه ۱۶ شهریور با حضور سعید جلیلی و دیگر مسئولان سابق پرونده هسته ای در مجلس برگزار شد، روز چهارشنبه ۱۸ شهریور از ساعت ۱۴از شبکه خبر پخش می شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.