خوب شد «بسم الله» و «والعاقبة للمتقین» گفتید

نطق رسمی آقای دکتر روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با آنچه از رئیس‌جمهور ایران اسلامی انتظار می‌رفت و می‌رود فاصله زیادی داشت به گونه‌ای که اگر بخش مربوط به توافق وین- که اختصاص به ایران‌دارد- را از مجموعه سخنان ایشان حذف کنیم، سخنرانی جناب‌روحانی با سخنرانی مثلا رئیس‌جمهور فلان کشور دیگر به سختی قابل تشخیص بود و البته شروع سخن با «بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم» و خاتمه آن با «والعاقبة للمتقین» نشان می‌داد شخصی که در حال سخنرانی است، رئیس‌جمهور و یا نخست‌وزیر یک کشور اسلامی است.

فرصت دادن به امریکا برای تدارک شوی تبلیغاتی علیه انقلاب اسلامی را پایان دهید

با این حال مشخص نیست تکرار این اقدام نابجا از سوی جواد ظریف در سفر به نیویورک با چه توجیهی صورت گرفته است، چرا که حواله دادن این رویداد به یک «اتفاق از قبل پیش بینی نشده» همانقدر مضحک است که استدلال مسئولان سعودی در حواله دادن حادثه دلخراش منا به «قضا و قدر الهی»!

متلک اینستاگرامی ضرغامی به روحانی +عکس

در حالی که افکار عمومی به شدت خواستار قاطع‌ترین برخورد رئیس جمهور محترم، در مهمترین تریبون جهانی است، نمی‌دانم چرا چنین اتفاقی نمی‌افتد.
از آقای روحانی بعید بود که با توجه به تجربه‌ی دیپلماتیک‌شان، ندانند که ابعاد حادثه در حدی است که باید در همان ساعات اولیه نیویورک را ترک می‌کردند تا مجبور به لبخندهای مکرر سیاسی در دیدارهای نه چندان مهم نباشند.

روحانی برای تشییع شهدای «منا» خود را می‌رساند

نگاهی به برنامه‌های اعلام شده و انجام شده سفر بیانگر آن است که اکثریت آن‌ها صورت گرفته و در خوش‌بینانه ترین حالت آقای رئیس جمهور تنها با لغو کنفرانس خبری با رسانه‌ها چند ساعت زودتر از برنامه اعلام شده به میهن بازمی‌گردد.

عکس: ماموریت ویژه حسین فریدون در نیویورک

حسین فریدون برادر حسن روحانی که تحت عنوان «دستیار ارشد رییس جمهور» در اکثر سفرها و برنامه های دولت حضور دارد و به همین منظور نیز در سفر به نیویورک همراه برادرش به سازمان ملل رفته است، در حاشیه یکی از دیدارهای روحانی با سران کشورها با تلفن همراه اقدام به عکاسی از او کرد!

همراهان روحانی در سفر نیویورک چه کسانی اند

حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز پنج‌شنبه برای شرکت و سخنرانی در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویورک می‌شود.

بی‌اعتمادی به آمریکا به این زودی‌ها برطرف نمی‌شود

حسن روحانی در آستانه سفر به نیویورک برای شرکت در هفتادمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در گفت و گویی با شبکه تلویزیونی «سی بی اس» آمریکا همچنین در پاسخ به پرسشی درباره دیدار احتمالی با باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا گفت که ما برنامه‌ای برای این دیدار نداریم و فکر می‌کنم خیلی قدم‌های دیگری باید برداشته شود تا به این مرحله برسد.

روحانی ۲ مهر به نیویورک می رود

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، به منظور شرکت در هفتادمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل پنجشنبه ۲ مهرماه عازم نیویورک خواهد شد.

از حسن‌نیت آمریکایی‌ها تا غارت به‌بهانه غرامت

با اين حال نماد حسن نيت آمريكايي خيلي زود تقلبي از آب درآمد. در همان روزها يك پايگاه آمريكايي با ارائه اسناد و مداركي گزارش داد جام شيردال كه از طرف آمريكا به ايران به نشانه حسن نيت اهدا شده و وزارت خارجه آمريكا مدعي قدمت ۲۷۰۰ساله آن است، كاملا تقلبي و مربوط به سال ۱۹۹۹ است. اين پايگاه اينترنتي آمريكا در اينباره نوشت كه «ما به ايران يك نشان باستاني داديم كه حسن نيت خود را نشان دهيم. اما فقط يك مشكل كوچك وجود دارد. اينكه اين شيء تقلبي است و قدمت آن به سال۱۹۹۹ برميگردد.»

نقش پاها و دست‌ها در دیپلماسی

بی ادبی دیپلماتیک آقای کامرون و انداختن پا روی پای ایشان در برابر رئیس جمهور و شکل نشستن متفرعنانه و آنطرف لبخندهای تصنعی رئیس جمهور ما حتی بدون توجه به حرفهای بعد از دیدارش با آقای روحانی هم جالب توجه است که باز همین عکس تیتر یک بسیاری از رسانه های اصلاح طلب شده بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.