مصر سفیر جدیدی به «تل‌آویو» می‌فرستد

وزارت کشور مصر اعلام کرد که بعد از سه سال این کشور به دستور رئیس جمهور سفیر جدیدی به تل‌آویو اعزام می‌کند.

سفیرجدید آمریکا در فرانسه حامی مالی اوباما

سنای آمریکا روز گذشته انتصاب «جین هارتلی» از حامیان مالی مهم رئیس‌جمهور آمریکا به عنوان سفیر جدید آمریکا در فرانسه را تأیید کرد.

گزارش تصویری: مراسم سالگرد شکست کودتای آمریکایی در سفارت ونزوئلا

به گزارش تریبون مستضعفین به مناسبت دوازدهمین سالگرد شکست کودتای آمریکایی راست گرایان علیه هوگو چاوز، رئیس جمهور وقت ونزوئلا، روز یکشنبه 24 فروردین ماه، مراسمی در سفارت ونزوئلا در تهران با حضور سفیر ونزوئلا، سفیر کوبا، و جمعی از فعالین فرهنگی برگزار شد:

حاشیه‌های انتصاب سفیر ایران در سازمان ملل

حاشیه های معرفی حمید ابوطالبی برای قرار گرفتن در جایگاه سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در روزهای گذشته در صدر اخبار رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفته است.

با 5 میلیون آواره نمی‌شود در صلح زندگی کرد

ˈموسی عامر عودهˈ سفیر فلسطین در اسپانیا گفت هدف کشورش ، زندگی در صلح است اما این امر با بیش از پنج میلیون آواره ، امکان پذیر نیست.

اظهار تأسف قطر از خروج سفرای عربی

دولت قطر اعلام کرد: اقدام کشورهای دوست ما در فراخواندن سفرایشان هیچ ارتباطی به منافع کشورهای حوزه خلیج (فارس) و امنیت و ثبات آن ندارد

ایران و عراق بر سر چه توافق می‌کنند؟

صدام حسین که به نوعی از قدرت بیشتری برخوردار شد، به قول، وعده‌ها و توافق‌نامه پشت‌پا‌زده و در رسانه‌ها به ‌طور رسمی اعلام کرد که در زمان امضای توافق‌نامه الجزایر تحت فشار بوده و از موضع ضعف آن را امضا کرده و دیگر آن را قبول ندارد. این کار صدام حسین تنش‌های بسیاری از جمله جنگی ۸ ساله را به دنبال داشت تا این‌که دوباره و در زمان حمله ارتش صدام حسین به کویت و اشغال این کشور و به تبع آن حمله آمریکا به عراق، صدام با ایران تماس‌هایی را برقرار کرد و گفت «این موافقت‌نامه» را قبول داشته، همچنان معتبر و عراق به آن پایبند است.

عكس: اولين سفير احتمالي زن

منصوره شریفی صدر ، مدیرکل امور بانوان وزارت امور خارجه قرار است به عنوان اولین سفیر زن جمهوری اسلامی ایران منصوب شود.

اقدام‌ غیراخلاقی سفیر انگلیس +عکس

جان یاب، سفیر بریتانیا در کشور بلیز واقع در شمال آمریکای مرکزی به اتهام اقدام غیراخلاقی با همسر نخست وزیر این کشور، به لندن فراخوانده شده است.