پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

دوران گروکشی سیاسی تمام شده/ وزیر بهداشت پاسخگوی خرابی‌های به بار آورده‌اش باشد

استعفا برای وزیر بهداشت کم است! چنین بی تدبیری‌ها و سوء مدیریت‌هایی لایق استیضاح است! لایق بازخواست و پاسخگویی و اجبار به جبران.

زنگ هشدار کبد چرب در ایران به صدا درآمده است

شهرنشینی و دسترسی انسان ها به فناوری ها و امکانات پیشرفته مختلف در دهه های اخیر شاید باری را از دوشمان برداشت و خیلی هم برایمان خوب شد اما این سرعت و تحولات لحظه ای نه تنها صبوری را از بشر دزدید بلکه کم تحرکی، غذاهای آماده و استرس را هم برایش به همراه آورد. حالا تبدیل به جامعه ای شده ایم که بیماری هایی خاموش در کمین سلامتی ما نشسته اند. از جمله این بیماری های مرموز، کبد چرب است.

مردم نگران نباشند اسنک های پف دار با ذرت دامی برای سلامتی مضر نیست

دکتر مفید، مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو درباره موضوع تولید اسنک های حجیم با ذرت دامی و نگرانی ها برای مصرف محصولات موجود در بازار گفت: طی ۲ هفته آینده بازدید کلی از تمام کارخانه های تولید اسنک حجیم یا پفی در سطح کشور انجام می شود و نتیجه آن را ۱۵ دی ماه اطلاع رسانی عمومی می کنیم.

خوردن روزانه قهوه با بدن چه می کند؟

بسیاری از ما عاشق قهوه هستیم، اما خوردن همیشگی آن چه تاثیری روی بدن ما دارد؟ آمار نشان می دهد که ۵۴ درصد آمریکایی هایی که بیش از ۱۸ سال سن دارند، روزانه حدود ۳ فنجان قهوه می خورند.

سرما آمد، شلغم را فراموش نکنید

شلغم از بقولات بسیار قوی و معدنی است که دارای 10درصد مواد قندی است و سرشار از اصلاح مفیدی مانند منیزیم و کلسیم می باشد.

سکته مغزی سومین عامل مرگ ایرانی ها

رئیس انجمن سکته مغزی ایران گفت: به رغم نبود آمارهای رسمی درکشور، بررسی ها نشان می دهد روزانه هزار نفر در کشور دچار سکته مغزی می شوند که این آمار با توجه به کمبود درمان های مدون بسیار نگران کننده است.

عوارض مگس‌های سفید بر سلامت

علی صنیعی در رابطه با موضوع مگس‌های سفید و عوارضی که این حشرات بر افراد می‌گذارند، اظهار داشت: مگس‌های سفید نمی‌توانند وارد ریه افراد شوند و سیستم تنفس فوقانی مانع از ورود این پشه‌ها به ریه می‌شود.

تولید عسل بی‌زنبور و آبلیمو بدون لیمو

تقلب گسترده در بازار مواد غذایی، موج بی‌اعتمادی مشتریان ایرانی را به دنبال داشته است اما این تقلب‌ها به موارد جزیی و کم‌اهمیت خلاصه نمی‌شود و حالا در غیاب نظارت‌های کارآمد، گاهی اخبار هولناکی از پدیده تقلب در بازار مواد غذایی شنیده می‌شود.

مواد خوراکی تاثیرگذار در بروز سردرد

گروهی از پژوهشگران در یک پروژه تحقیقاتی برای شناسایی غذاهای عامل ایجاد سردرد به بررسی برخی از مواد غذایی خاص پرداختند.

آسپرین برای همه خوب نیست

«فرقی نمی‌کند زن باشید یا مرد مستعد بیماری قلبی باشید یا نباشید. فقط لازم است بعد از 50 سالگی روزی یک آسپرین بچه بخورید تا از بیماری‌های قلبی و عروقی مصون بمانید» … این توصیه‌ای است که میان عموم مردم شایع شده است. بدون آن که ضرورت مصرف یا خودداری از مصرف آن برای برخی افراد یا حتی میزان مصرف این دارو مورد توجه قرار بگیرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.