شکنجه‌های سیا «کتاب» می‌شود

یک ناشر مستقل آمریکایی قصد دارد گزارش سنا از شکنجه‌های سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا را تا پایان سال به صورت کتاب منتشر کند.

تاکید آمریکا بر ندادن روادید به حمید ابوطالبی

در واکنش ایران به این تصمیم آمریکا اعتراض کرده و در یک یادداشت رسمی برای سازمان ملل متحد، نوشته است که این تصمیم “پیامدهای منفی بر دیپلماسی چند جانبه دارد و “رویه خطرناکی در حقوق بین‌الملل و روابط بین دولت‌ها با سازمان‌های بین دولتی ایجاد خواهد کرد.”

سناتور آمریکایی: سفیر ایران تروریست است

این عصبانی کننده است که ایران حمید ابوطالبی را که عضوی از انجمن دانشجویان مسلمان بوده که ۵۲ آمریکایی را ۴۴۴ روز گروگان گرفته‌اند به عنوان نماینده دائم و جدید خود در سازمان ملل برگزیده و به دنبال اخذ روادید برای وی است.

سازمان سیا در مورد شکنجه و بازجویی کاخ سفید را هم فریب داده است

برخی از این روشهای بازجویی شامل فرو بردن متهمان در آب یخ و کوبیدن سر آنها به دیوار است.

نیمی از نمایندگان کنگره «میلیونر» هستند

پولدارترین عضو کنگره آمریکا، نماینده ایالت کالیفرنیا دارل ایسا، از حزب جمهوریخواه است که دارایی‌های او ۵۹۸ میلیون دلار برآورد شده است. عمده درآمد او از طریق کارخانه فروش محصولات دزدگیر حاصل می‌شود.

طرح جدید سنا برای جاسوسی

سنا، طرحی را آماده کرده است که در صورت تصویب، نه تنها برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از میلیون‌ها تماس تلفنی را تأیید می‌کند بلکه از این پس این نهاد امنیتی آمریکا می‌تواند آزادانه از ایمیل‌ها و تماس‌های تلفنی جاسوسی کند.