اوباما محتوای نامه ۴۷ سناتور را تایید کرد

دو روز پس از چراغ سبز اوباما به کنگره برای تصویب قانون تشدید تحریم‎ها علیه ایران که رئیس جمهور امریکا پیش از این وعده وتوی آنرا به ایران داده بود، باراک اوباما در اظهار نظری جدید مفاد نامه ۴۷ سناتور امریکایی را نیز تایید کرده و اعلام کرد: «توافق ایران، یک پیمان رسمی نخواهد بود و روسای جمهور (پیشین) آمریکا توانسته اند با دیگر کشورها وارد موافقت نامه ای سیاسی شوند که مورد تایید کنگره نبوده است.»

عیان شدن بحرانی سیاسی در «ینگه دنیا»

رفتار نمایندگان سنا نشان داد که نظام سیاسی آمریکا از درون دچار ایراداتی ساختاری است که این کشور را به سمت پرتگاهی سیاسی سوق می‌دهد و به وجهه این کشور به عنوان یک قدرت بین المللی آسیب جدی زده است.

پول منبع اصلی سیاست در آمریکا است

«برنی ساندرس» سناتور مستقل آمریکایی در اظهاراتی هشدار داد که آمریکا گرفتار سطوح عجیب و غریب گسترش نابرابری ثروت و درآمد است.

جزئیات طرح تحریم ضدایرانی سنا نهایی شد

پایگاه خبری بلومبرگ با اشاره به اینکه کنگره آمریکا در نظر دارد تا در طی هفته‌های آینده تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کند، نوشت: جزئیات طرح تحریم‌های سنا نهایی شده است.

داعش،بهانه تازه برای حمایت مک‌کین از منافقین

جان مک‌کین سناتور جمهوری‌خواه که به اتخاذ مواضع ضدایرانی مشهور است، در تازه‌ترین اقدام با ارسال نامه‌ای به «جان کری» وزیر خارجه آمریکا خواستار تأمین امنیت و جابجایی منافقین از کمپ لیبرتی شد.

سناتورهای موافق و مخالف تحریم جدید ایران چه کسانی هستند

بر اساس «طرح ایران عاری از سلاح هسته‎ای 2013» در صورتی که مذاکرات درباره برنامه هسته‎ای جمهوری اسلامی ظرف 6 ماه به تفاهم جامع منتج نشود یا اینکه تهران توافق ژنو را نقض کند، تحریم‎های جدیدی اجرائی می‎شود.

درگیری خونین میان سناتور و پسرش

مقامات امنیتی می‌گویند، این حادثه بر اثر درگیری میان پدر و پسر روی داده است و پلیس به دنبال هیچ مظنونی نیست.

سناتوری که برای تحریم ایران خود را به آب و آتش می‌زند

این سناتور افراطی کارولینای جنوبی و حامی منافع صهیونیست از سال ۲۰۱۰ به بعد بار‌ها به تشدید تحریم‌ها علیه ایران و موضوع ضرورت برخورد نظامی با ایران تاکید و به صراحت بیان کرده است: «تنها راه وادار کردن ایران به دست کشیدن از برنامه غنی‌سازی هسته‌ای، حمله نظامی است».

اوباما دو سناتور به مصر می‌فرستد

رئیس جمهور آمریکا از دو سناتور جمهوری خواه خواسته است برای دیدار با مقامات بلندپایه ارتش مصر و معارضان، به آن کشور سفر کنند.

فیلم: دفاع نامزد ریاست جمهوری آمریکا از ترور شهید احمدی روشن

ریک سانتروم نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با یاد کردن از ترور دانشمندان ایرانی با لحنی طعنه‌آمیز گفت: «مسائلی مثل کشته شدن دانشمندان هسته‌ای ایران، مرا امیدوار می‌کند.»

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.