10 درصد زندانیان بی‌سوادند

به طور متوسط 10 درصد زندانیان مطلقا بی‌سوادند و نزدیک به 70 درصد کسانی که در زندان‌ها داریم جوان و زیر 40 سال هستند که 40 درصد این افراد حداکثر مدرک سیکل دارند.

باسوادترین استان کشور کدام است؟

معاون آموزش و پرورش مازندران گفت: مازندران باسوادترین استان کشور در سن 10 تا 49 است.

نگاهی به سواد آموزی در روز جهانی‌اش

توجه به آموزش زنان و دختران بی‌سواد و کم‌سواد جامعه، نقش اساسی در تحکیم بنیاد خانواده، آموزش فرزندان، برخوداری از عدالت اجتماعی و حضور مؤثر زنان در تمام عرصه‌ها دارد.

اجرای طرح کوپن سوادآموزی برای بی‌سوادان

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اعلام اینکه بیشتر بی سوادان کشور را زنان تشکیل می دهد، از اجرای طرح کوپن سوادآموزی خبر داد و گفت: افراد بی سوادی که خود در جهت سوادآموزیشان اقدام کنند، می توانند سرانه سوادآموزی را دریافت کنند.

هر بی‌سواد،۴۲۰ هزار تومان

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: میانگین دستمزد آموزش‌دهندگان در آموزش «فرد به فرد» به ۴۲۰ هزار تومان رسید.

مریم رجوی سواد نوشتن هم نداشت!

نقش مسئولین زن در سازمان از جمله مریم‌رجوی نمایشی بوده و آنها هیچ توانایی و قابلیتی برای اداره یا سازماندهی امور را ندارند.

بی‌سوادی ۷.۵ درصد ایرانیان زیر۴۹سال

رییس سازمان نهضت سواد آموزی کشور گفت: بر اساس اعلام سرشماری سال ۹۰ سه میلیون و ۸۶۴ هزار نفر در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال و ۳۴۰ هزار نفر در گروه سنی ۶ تا ۹ سال اظهار بیسوادی کردند، بر همین اساس حدود ۵. ۷ درصد جمعیت این گروه‌ها بیسواد محسوب می‌شوند.

یک نفر را باسواد کنید ۳۹۰هزار تومان بگیرید

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور با بیان اینکه دستمزد باسواد کردن هر بیسواد به طور میانگین ۳۹۰ هزار تومان است، گفت: نمی‌خواهیم کار صوری انجام شود.

چند روایت معتبر درباره سواد، فرهنگ و عدالت

هدفی که سوادآموزی دنبال می‌کرد؛ ربطی با روشنگری نداشت. انسان‌دوستان و حافظان فرهنگی که سنگ سواد را به سینه می‌زدند؛ تنها مباشران صنعت و سرمایه‌داری بودند؛ صنعتی که دولت می‌خواست کارگران درس‌خوانده در اختیارش قرار دهد. مقصود هر نیکی و حقیقت و زیبایی و آن شعارهایی نبود که ناشر پدر سالار عصر «بیدر مایر» می‌داند و بازماندگان‌شان آن‌ها را تکرار می‌کنند.

۷درصد از افرادی که در کشور مدرک دارند بی‌سواد هستند

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: براساس آمار به دست آمده در حال حاضر ۷ درصد افرادی که در کشور مدرک گرفته‌اند بی‌سواد هستند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.