تعلیق داوطلبانه ایران در تزریق گاز UF۶

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: تا زمانی که مذاکرات ادامه دارد، قصد تزریق گاز اکتیو UF۶ را نداریم.

کوچک‌نمایی نیاز کشور به برق هسته‌ای، چرا؟

دستیابی به برق از طریق سوخت هسته ای، یکی از برنامه های راهبردی جمهوری اسلامی می باشد، و حتی قبل از انقلاب نیز کارشناسان بر این مهم تاکید نموده بودند.

ایران اکسیدسازی 5 درصد را هم آغاز کرد

مقرر شده است که ایران به محض آغاز به کار خط تبدیل UF6 به UO2 باید مواد 5 درصدی را هم که از تاریخ 3 آذر 92 (24 نوامبر 2013) –روز امضای توافق ژنو- به این سو تولید کرده اکسید کند یا در واقع، عملا از بین ببرد.

غنی‌سازی ۵ درصد برای دنیا باورکردنی نبود

ماه آینده دو تا خبر خوب در اردیبهشت ان شاء الله خواهیم داشت. اول سامانه پرتو دهی را درآذربایجان شرقی بناب افتتاح خواهیم کرد که یک تحولی است برای تولیدات کشاورزی آن منطقه تا تولیدات کشاورزی از بین نرود بعد تکثیر این سامانه‌های پرتو دهی در جاهای دیگر کشور داریم. یکی هم یک پروژه بسیار ارزشمندی است که ما برای وزارت بهداشت داریم انجام می‌دهیم آنجا هم سانتریفیوژ دارند برای داروسازی و سرم سازی که مشکلاتی داشتند که داریم ان شاء الله آن را هم حل می‌کنیم.

راه اندازی نیروگاه بوشهر اواخر آبان یا آذرماه / سوخت ایرانی راکتور تهران تا پایان سال

رئیس سازمان انرژی اتمی در رابطه با وضعیت رآکتور تهران به لحاظ تامین سوخت اورانیومی با غنای 20 درصد گفت: هم اکنون این رآکتور به لحاظ تامین سوخت مشکل چندانی ندارد ولی سوخت تولید داخل برای آن تا پایان امسال آماده می شود.

افزايش 3 برابری غنی سازی 20 درصد

رئيس سازمان انرژي اتمي با بيان اينكه توليد غني‌سازي 20 درصد را سه برابر مي‌كنيم، از نصب زنجيره 164‌تايي سانتريفيوژهاي نسل جديد خبر داد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.