وضعیت ژئوپلتیکی یمن و تنگه‌ باب المندب

مداخله نظامی عربستان سعودی در یمن متاثر از طیفی از عوامل مختلف است. در این میان مسئله اهمیت استراتژیک تنگه باب­المندب مورد بی توجهی قرار گرفته است. باب ­المندب به سبب ایجاد اتصال میان شمال اقیانوس هند با دریای سرخ و دریای مدیترانه در معادلات جهانی یک سرپل استراتژیک مهم برای ارتباط شرق آفریقا، آسیا و اروپا به شمار می­رود. تنگه باب المندب و مرزهای آبی آن میان سه کشور یمن، اریتره و جیبوتی مشترک است

ضرورت تشکیل حکومت انتقالی در خارطوم

یکی از رهبران حزب قومی امت سودان نظام حاکم بر سودان را فرصت‌طلب و منفعت‌خواه خواند و گفت: تنها راه حل کشور بحران‌زده سودان، تشکیل حکومت انتقالی و برگزاری انتخاباتی شفاف است.

افغانستان در رتبه‌چهارم کشورهای فاسد جهان

سازمان شفافیت بین‌الملل اعلام کرد: افغانستان در بین 175 کشور جهان در رتبه چهارم کشورهای فاسد قرار گرفته است.

وعده انتخاباتی عمر البشیر

رییس جمهوری سودان وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات آتی این کشور، سودان را از انزوای بین المللی خارج خواهد کرد.

بعد از داعش، «دامس» را بشناسید

یک روزنامه الجزایری از تصمیم یک گروه 2000 نفر تروریستی برای ایجاد شاخه خود در مغرب عربی با نام “دامس” (دولت اسلامی مغرب و سودان) خبر داد.

سودان: اروپا در پی اختلاف افکنی در آفریقاست

نمایندگان ۹۰ کشور از دو قاره آفریقا و اروپا شامل ۶۵ تن از سران کشورها در نشست‌ روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در بروکسل شرکت خواهند کرد.

اردوکشی دانشجویان صهیونیست برای جنایتی دیگر!

مظلوم نمایی یهود و اینکه آن‌ها برای کمک به همه ادیان حاضر هستند خود گزینه ایست که بهانه حضور آن‌ها در دارفور را تقویت می‌کند و زمینه حضور پرشمار یهودیان را آنهم به گونه‌ای مسالمت آمیز در غرب سودان فراهم ‌می‌کند همچنین تشبیه حادثه غرب سودان با واقعه خیالی هولوکاست نیز به منظور تحریک عواطف یهودیان در جهان برای حضور در سودان است.

اسرائیل به سودان حمله کرد یا به جامعه‌ بین‌المللی؟

جامعه بین‌المللی با سکوتی که در برابر نقض حاکمیت کشورها توسط رژیم اسرائیل پیشه کرده است، عملا در حال تیشه زدن به قواعدی است که وجود و بقای آن را تضمین می‌کنند.

ایران حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سودان را محکوم کرد

رامین مهمان پرست این اقدام غیر قابل توجیه رژیم اشغالگر قدس را برخاسته از خوی ددمنشانه این رژیم توصیف و آن را موجب افزایش تشنج در منطقه دانست.

درگیری‌ نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان در دارفور

ارتش سودان اعلام کرده است که در جریان این حمله ده‌ها شبه‌نظامی مسلح متعلق به گروه «عدالت و مساوات» را در دهکده‌ای کوهستانی کشته است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.