کاش شناسنامه ما ایرانی نبود…

یکی از آوارگان ایرانی از سوریه با اشاره به مشکلات ایرانیان مقیم سوریه در هنگام درگیری‌ها در این کشور گفت: آوارگان خواستند که هر یک ۱۵ دلار بابت بازگشت به ایران پرداخت کنند.

طرح بشار اسد کاملا سوری است/ سوریه ۲راه بیشتر ندارد

معاون وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر ضرورت حمایت از طرح رئیس جمهور سوریه گفت؛ سوریه فقط ۲ راهکار دارد، یکی تداوم وضعیت موجود و دیگری گفت‌و‌گو و حل سیاسی.

۳دستور کار ایران در برابر غربی‌ها

کارشناس راهبردی مسایل منطقه‌ای تاکید کرد که ایران سه اصل را در دستور کار خود قرار داده که مانع از رقم خوردن هر اقدامی به نفع مصالح غربی شد.

اردوغان چشم امیدش به تهران است

بحران سوریه حتی ترکیه را نیز وارد بحران کرده است و آنکارا دیگر نمی‌تواند با برگه‌هایی که در اختیار دارد میدان‌دار تحولات سوریه باشد.

وزیردفاع: در سوریه حضور نظامی نداریم

سردار وحیدی گفت: اگر مخالفان کشور سوریه عاقلانه فکر کنند، هرگز به این کشور حمله نظامی نخواهند کرد، چرا که حمله نظامی به این کشور به آتش کشیدن منطقه منجر خواهد شد.

تنها ایران خواهان گفتگو در سوریه است

تحلیلگر سیاسی سوری با اشاره به این که اروپا و بسیاری از کشورهای مغرض منطقه فقط به سرنگونی نظام دمشق و حمایت از افراد مسلح می اندیشند، ایران را تنها کشوری عنوان کرد که خواستار گفت وگوی همه طرف های سوری است.

یک تشکل مخالف سوری نتایج نشست تهران را مثبت خواند

«جبهه مردمی برای تغییر و آزادسازی در سوریه» از دعوت نشست مشورتی تهران برای برقراری آتش بس سه ماهه در سوریه و حل مسالمت آمیز درگیری ها از طریق گفت و گوی ملی استقبال کرد و نتایج کلی این نشست را مثبت دانست.

در دیدار جلیلی و بشار اسد چه گذشت؟

جلیلی بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمکهای انسان‌دوستانه به مردم مقاوم و رنج‌دیده سوریه تاکید کرد.

پاسخ منفی بشار اسد به خواسته‌های ضدایرانی اعراب و اروپا

روزنامه لبنانی السفیر نوشت: برخی مقامات دول عربی و اروپایی با سفر به سوریه خواستار جدایی دمشق از محور مقاومت شدند تا سوریه را در جنگ امریکایی خود علیه ایران در کنار خود ببینند اما اسد با رد این خواسته‌ها آروزی آن‌ها را عملی نساخت.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.