ما را دردسر می‌بینند نه چشم سیاست‌مدار

کار ساخت مستند بحران کار پرهزینه‌ای است به این جهت که مستلزم سفر کردن است، از هزینه بلیط هواپیما گرفته تا اقامت هتل، همچنین حضور در برخی از مناطق به شکل عادی امکان پذیر نیست مسیر عادی برای رفت و آمد نیست و مجبوریم ماشین و راهنمای خاصی داشته باشیم همچنین گاهی اوقات در مسیر راهزن وجود دارد و مجبور به داشتن محافظ هستیم که همه این مسائل هزینه بردار است و هزینه ساخت آن با مستندهایی که در داخل کشور ساخته می‌شود کاملا متفاوت است.

کنیا و مصر به دنبال توسعه روابط

کنیا و مصر با امضای یادداشت تفاهم نسبت به تحکیم روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف نظیر بهداشت، آموزش، فرهنگ،‌ امنیت و بازرگانی توافق کردند.

افغانستان در رتبه‌چهارم کشورهای فاسد جهان

سازمان شفافیت بین‌الملل اعلام کرد: افغانستان در بین 175 کشور جهان در رتبه چهارم کشورهای فاسد قرار گرفته است.

هشدار درباره بحران انسانی در سومالی

سازمان ملل در سال جاری میلادی، ۹۳۳ میلیون دلار را برای مواجه با بحران انسانی در سومالی خواستار شد، اما به گفته گینگ تا کنون فقط ۳۶ میلیون دلار دریافت شده که «بسیار نگران کننده» است.

نمایش اخلاق سکولار در فرزند چهارم

کارگردان برای نشان دادن ارزش‌های اخلاقی مشترک در میان انسان‌ها، فیلم خود را از فضای ایران خارج کرده و به افریقا می‌برد. اما با این وجود به نظر می‌رسد ارزش‌های اخلاقی نمایش داده شده در فیلم بر اساس منافع فردی است نه رضایت خداوند.

آزادی ۷۸ ملوان ایرانی در سومالی

قشقاوی افزود: تعداد ملوانان ایرانی آزاد شده 78 نفر است و با تلاشهای خستگی ناپذیر همکارانمان، 5 شناور توقیف شده آنان نیز آزاد شد.

از خلف وعده غربی‌ها تا نام‌های ایرانی بر شهرهای سومالی

رئیس پارلمان سومالی با اشاره به اینکه مرحله انتقالی در سومالی به پایان رسیده و این کشور هم اکنون دارای حکومتی یکپارچه است، گفت که سالجاری میلادی برای ما سال پایان دادن به اختلافات و آشتی ملی است.

۱۰ شتر جایزه افشای محل اختفای «اوباما»

عضو «الشباب» سومالی، در واکنش به تعیین جایزه هفت میلیون دلاری وزارت خارجه آمریکا در ازای تحویل وی و موسس «الشباب» گفت: به هر کسی که از محل اختفای «اوباما» و «هیلاری کلینتون» اطلاعی بدهد، به ترتیب 10 شتر و 10 مرغ و خروس جایزه می‌دهیم.

فقر و بدبختی در قلب طلا و نفت

سفیر سومالی در ایران با اشاره به ذخایر عظیم نفت، طلا و اورانیوم این کشور گفت: 3 جبهه بین‌المللی و منطقه‌ای برای ایجاد بی ثباتی و گسترش فقر در این کشور شکل گرفت.

سومالی میدان جنگ فقر و غنا

مهمترین مشکل مردم سومالی دیده نشدن این جنگ شدید فقر و غنا، مستضعفین و مستکبرین در این منطقه است. ماجرا یک قحطی و بلای طبیعی معمولی نیست. ماجرا فرآیند نابودی و غارت یک ملت توسط آمریکا و غربیان است. و البته همیشه بهانه‌ی تروریسم.