یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

۴ وعده‌ای که احمدی نژاد در آیين تنفید خود داد

اينجانب اين حضور پرشور را ارج نهاده و ضمن حمد و ستايش پروردگار، خاضعانه و صميمانه از ملت عزيز ايران تشكر مي‌كنم. در محضر شريف رهبر بزرگوار و عزيزان حاضر در اين مجمع به ملت بزرگ ايران عرض مي‌كنم كه دولت اسلامي برآمده از اراده مردم در اين دوره بر چهاراصل بنيادين كه تجلي پيام مردم در اين انتخابات است تاكيد خواهد شد.

روح الله رشیدی

از روزی که تن‌پرور شدیم…

عدالتخواهان در این هشت سال، نسبتی حداقلی با واقعیات زندگی عامه‌ی مردم داشتند و بیشتر در حوزه‌هایی ورود کردند که «خاص» و «نخبگانی» بود و نه «عام» و «مردمی». عدالتخواهان، که همواره جریان روشنفکری را متهم به دوری از مردم و فروافتادن در فضای نخبگانی متهم می‌کردند، حالا خود نیز به نوعی در این ورطه افتاده بودند!

مردم از شما توقع «انقلاب» دارند نه «رفرم»

تسلیم فشار «ماستی‌ها» که هرچه می‌کشیم از این «غضنفری‌هایی» که به جای «مارادونا» گل در دروازه‌ی خودی می‌زنند! نشوید. آنها امتحان خود را پس داده‌اند. شما تافته‌ی جدابافته از مرزبندی‌های سیاسی برانگیخته شده‌اید. خود را با سرنوشت محتوم آنها که عدم اقبال و اعتماد مردم است پیوند نزنید.

نامه حسین درخشان به احمدی‌نژاد

شما برای من فردی خودساخته و بزرگ‌شده در میان مردم کوچه و بازار، دست‌پاک، شجاع، مومن، صریح و مطیع رهبر بودید که گفتمان انقلاب اسلامی را زنده کردید و برای همین هم به سرعت تبدیل به منفورترین دولت‌مرد روی زمین از دید استعمارگران و همفکرانشان، و محبوب‌ترین در میان ضعیف‌نگاه‌داشته‌شدگان عالم، شدید. در این راه آن اندازه پیش رفتید که در عمل به سپر بلا و خط‌شکن رهبری بدل شدید و ایشان هم قاطعانه‌ترین و بی‌سابقه‌ترین حمایت‌ها را از شما کردند.

انتخابات ۹۲ بازگشت به گذشته؟

آیا انتخابات آینده انقلاب را یک گام دیگر به پیش خواهد برد؟ یا آنکه به 8سال گذشته، یا 16 سال گذشته بازمی گردیم؟؟ در این مقاله مجال تحلیل این سوال مهم نیست، اما اگر نگاهی اجمالی به آرایش های انتخاباتی کشور و دعواهای سیاسی امروز کشور بیاندازیم، جواب امیدوار کننده ای به این سوال نمی یابیم.

دولت ملی؛ آیا اصولگرایان اصلاح‌طلبان را به قدرت بازمی‌گردانند؟

همان‌طور که هاشمي در انتخابات سال ۸۸ تلاش کرد تا با کلید زدن پروژه «نه به احمدی‌نژاد»، همه طیف‌های سیاسی کشور را زیر چتر خود و البته به نام میرحسین موسوی جمع کند، اكنون نيز، مقابله تمام قد با گفتمان سوم تير و مشي احمدي‌نژاد 84 است كه همه‌ي گروه‌هاي سياسي از مؤتلفه تا اصلاح‌طلبان را به ائتلاف می‌رساند.

گفتمان سوم تیر بازگشت به گفتمان انقلاب اسلامی است

یک مدرس حوزه با بیان اینکه گفتمان سوم تیر را باید محصول تلاش گفتمان‌ساز امام راحل و رهبری دانست و نه اشخاص دیگر، گفت: امروز گفتمان سوم تیر زنده است و به راه خود ادامه می‌دهد هرچند برخی از مسیر صحیح فاصله گرفته باشند.

جمهوری اسلامی و مسأله‌ای به نام مردم

امروز مردم برای جمهوری اسلامی مساله اند. اغلب سیاسیون شکم‌سیر از بیت المال، غرق در دعواهای سیاسی خود هستند و در فضای رسانه ای نیز مردم و مسائلشان به کلی فراموش شده. کانال های مشارکت مردم در اداره کشور در حداقلی ترین شکل ممکن، یعنی حضور در انتخابات گوناگون و راهپیمایی دیده می شود و گردانیدن چرخ سیاست، فرهنگ و اجتماع به دست توده های رنج کشیده به کلی فراموش شده است.

همه انقلاب‌ها ظرفیت اموی شدن را دارند

الهی‌ترین انقلاب‌ها وقتی فساد و انحراف درشان رخ می دهد٬ وقتی سیاست‌گذاری‌ها تغییر مسیر می‌دهد٬ وقتی دنیاگرایی باب می‌شود٬ وقتی سیاسی‌کاری طبیعی جلوه می‌کند٬ اگر عده‌ای حساس نباشند٬ اگر جلوگیری نکنند٬ اگر در مقابلش نایستند٬ انحراف آنقدر دامنه‌دار می‌شود که بازهم به تعبیر آقا انقلابی‌ترین فرد زمانشان را به قتلگاه می‌برند

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.