سوم خرداد؛ رزمایش نیروی زمینی ارتش سوم خرداد در منطقه نصرآبادبرگزار می گردد/ تایید حضور مستشاری نزاجا در سوریه

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در سال ۹۵ چهار رزمایش داریم که اولین رزمایش سوم خرداد در منطقه عمومی نصرآباد برگزار می‌شود.

گزارش تصویری: مسجد جامع خرمشهر

مسجد جامع خرمشهر نماد ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان اسلام

«همایش بزرگ فتح‌الفتوح جنگ تحميلي» برگزار مي‌شود

این همايش با حضور مردم و به ويژه خانواده‌های معظم شهداء و با هدف گرامی‌داشت حماسه بزرگ آزادسازی خرمشهر و تجلیل از شهدای شاخص عرصه علم و فناوری به ويژه شهدای هسته‌ای برگزار خواهد شد.

مسجدی که تا پای جان ایستاد

خرمشهر شهر مساجد است. با مردمانی مذهبی که فرزندان‌شان را در مساجد تربیت می‌کنند و تاریخ حماسی شهرشان را از همان جا رقم می‌زنند. تاریخی که ایستادگی را با سرفصل ‘مسجد جامع’ آغاز کرده و به پیروزی ختم می کند.

سرباز عراقی روایتگر روزهای حمله به خرمشهر می‌شود

«حمود ناصر» سرباز لشگر زرهی عراق در حمله به خرمشهر از روزهای حمله در برنامه «خرمشهر آزاد شد» می‌گوید.

فتوایی دینی که مبنای مذاکرات سیاسی می‌شود

کی از مهم‌ترین نکات مذاکرات هسته‌ای، تبیین و تثبیت فتوای رهبر انقلاب درباره حرمت ساخت و استفاده از سلاح اتمی بود. فتوایی مذهبی که کم‌کم سایهٔ خودش را بر میز مذاکرات سیاسی می‌گستراند و به زبان رسمی و دیپلماتیک تبدیل می‌شود.

پيام مقاومت در قالب جهاني عرضه مي‌شود

رئيس دومين جشنواره جهاني هنر مقاومت گفت: در قالب برگزاري اين جشنواره پيام مقاومت را در شكل هنرهاي تجسمي به جهانيان بيان مي‌كنيم.

دلایل ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر از نظر رهبر انقلاب

ما مجازات متجاوز و گوشمال دادن به متجاوز را يكى از هدفهاى ادامه‌ى جنگ ذكر كرديم و همين هم هست. البته اين را هم بايد بگويم كه هنوز در مرزهاى ما، همه‌ى مناطق از دشمن پاكسازى نشده است. ما هنوز مناطقى را داريم كه از جمله نفت‌شهر و بخشى از مراكز ديگر مرزىِ ما كه هنوز در اختيار دشمن هست و ما ادامه‌ى جنگمان ولو براى پس گرفتن اينها هم كه باشد، يك عمل دفاعى است.

وقتی تلویزیون آهنگ «ممد نبودی…» را پخش می‌کند؛ او آرام می‌گرید

مادربه دلیل فراموشی هر چند ماه یکبار خاطراتی را یادش می آید که بسیار آزارش می دهد . می گوید: صدای موشک ها را می شنوی . خانه امان بدون سقف شد و صدای فریاد دردش از ترکش بلند می شود. او دوست دارد به خرمشهر برود اما تن بیمارش این توان را از ما گرفته است. وقتی تلویزیون آهنگ ممد نبودی ببینی را پخش می کند ؛ او آرام آرام می گرید.

جنگ برپا شده بود تا از خرمشهر دروازه‌ای به كربلا باز شود

مسجد جامع خرمشهر رازدار حقيقت است و لب از لب نمي گشايد. از خود مي پرسم: كدام ماندگارتر است؟ اين كوچه هاي ويران كه هنوز داغ جنگ بر پيشاني دارند و يا آنچه در تنگناي اين كوچه ها و در دل اين خانه ها گذشته است؟

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.