چرا عموم مردم در فتنه‌ی 88 نلغزیدند؟

در طول مدت پس از پیروزی انقلاب، مردم خطوط اصلی را به‌خوبی فهم كرده‌اند. امام رحمه‌الله حدود ده سال برای مردم حرف زدند و اصولی را مدام برای مردم تكرار كردند. مثلاً یك خط كلی به مردم دادند كه «اگر دیدید دشمن از یك كسی خیلی تعریف كرد، به او شك كنید و اگر یك نفر را تكذیب كرد، به او معتقد شوید.» این برای مردم یك اصل شد.

خواص بد عاقبت

فتنه 88 همچون دیگر مقاطع حساس تاریخ انقلاب پر بود از آزمایش برای “مردم” و “خواص” و تکرار تجربه های معروف تاریخی. نقش آفرینی شایسته و کم نظیر مردم در این برهه خطیر با حضور بصیرانه در میدان نظر و عمل که اوج آن حماسه 9 دی بود، بر همگان آشکار شد.

تبارشناسی پنج‌گانه خواص در فتنه ۸۸

در آستانه سالگرد یوم الله 9 دی بازخوانی علل و عوامل حوادث ایام فتنه اهمیتی دوچندان می یابد و در این میان یکی از مهمترین مولفه ها، بازخوانی عملکرد خواص در آن ایام است.

پناهیان: در فتنه ۸۸ نتوانستند به رهبر انقلاب تحميل مصلحت كنند

طبیعتاً هر چه جلوتر می‌رویم به خاطر بصیرت و اعتقاد مردم به سیره حضرت امام، امکان تحمیل مصلحت روزبه‌روز کاهش می‌یابد و این حقیقت‌ها هستند که خود را نشان می‌دهند و در عین حال ما هیچ‌گاه بدون رعایت مصلحت‌ها نمی‌توانیم زندگی کنیم.

تسلیت هاشمی به خاندان موسوی و تعریف و تمجید از میرحسین موسوی!

تعریف و تمجید از میرحسن موسوی در متن پیام تسلیت پدرش اگر با هدف ایجاد فرصت بهره برداری برای مخالفان نظام و انقلاب نبوده پس چه هدفی دیگری را دنبال کرده است. چه دلیلی دارد که در متن پیام تسلیت بجای فرد فوت شده، از زحمات فرزند تقدیر و تشکر شود. آنهم پس از ماه‌ها خیانت‌های آشکار میرحسین به نظام و انقلاب و حتی خانواده و پدر خود.

آقای هاشمی! این جملات تاریخی شما است

این روز‌ها سکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در برابر موج اهانت به نظام و مقدسات، وی را در برابر این پرسش قرار داده است که چرا حاظر نیستند حداقل از مواضعی قبلی خودشان دفاع کنند

سانسور اسلام ناب و مستضعفین زمینه‌ساز فتنه

این درد ریشه دار به نحوی بود که انکار محرومان و آرای 24 میلیونی‌شان طبیعی و باورپذیر جلوه می‌کرد. در واقع تصور غلطی از مردم در ذهن سیاسیون، نخبگان فرهنگی، هنری و پایتخت‌نشینان وجود دارد که مانع از دیدن اکثریت مردم با گرایش‌های دینی و مطالبات اجتماعی و عدالتخواهانه‌شان است.

سکوت نخبگان در برابر مخالفان ولایت، باعث کاهش اقتدار جامعه ولایی است

مشاوررییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها در مراسم عزاداری بیت رهبری گفت: اگر صداهایی که در جامعه علیه اقتدار ولایت بلند می شود توسط نخبگان پاسخ داده نشود، امید دشمن هر روز بیشتر و به تبع آن فشار و جنایت هایش افزون خواهد شد.

چرا امام گفت مردم زمان ما از مردم كوفه در زمان امام علی (ع) برترند؟

مردم زمان ما از مردم حجاز در دوران رسول خدا(ص) و مردم كوفه در دوران علي مرتضي(ع) برترند و چنين است كه ترفندهاي موثر آن روزهاي دشمن در اين روزها بي اثر است چرا كه امروزه نگاه مردم به ولي امر و جلودار قافله است نه به خواص، از اين روي، خواص آلوده و غافل اگرچه در مقايسه با آن روزها، بسيار اندك و كم شمارند ولي چنانچه بلغزند و پاي از صراط مستقيم- خداي نخواسته- به عمد يا كم بصيرتي، بيرون بگذارند، جماعت را با خود نمي لغزانند، بلكه خود رفوزه شده و سقوط مي كنند.

کنایه رهبر معظم انقلاب درباره سکوت خواص

گویا حضرت امیر (ع) از انس نیز می‌خواهند درباره غدیر شهادت دهد ولی او سکوت کرد؛ مثل برخی آقایان که بعضی جاها سکوت اختیار می‌کنند! انس هم گویا خود را به فراموشی زده بود!