رسیدگی قضایی به‎شرط کشف‌حجاب

یک قاضی دادگاهی درکانادا به زن مسلمانی که دریک دادگاه مونترآل حاضر شده بود، گفت: وی به پرونده اش رسیدگی نخواهد کرد مگر آنکه او روسری خود را بر دارد.

علوم انسانی اسلامی تحمیلی نیست

رئیس مؤسسه پژوهشی علوم انسانی اسلامی صدرا گفت: علوم انسانی اسلامی تحمیلی نیست بلکه در یک فضای کاملاً آزاد متولد شده و رشد می‌کند، ما هم به سمتی نرفتیم که بگوییم حرف، حرف خودمان است. به همین دلیل از نقد و مناظره استقبال می‌کنیم.

تناقضات شهروندی فرانسه حضور مسلمانان را بر نمی‎تابد

«مایانثی فرناندو» استاد رشته انسان شناسی در دانشگاه کالیفرنیا، سنتا کروز است و اخیرا کتابی با عنوان «جمهوری بی سامان: اسلام، سکولاریسم و آینده فرانسه» به رشته تحریر درآورده است. او در یادداشتی که وبسایت «کانورسیشن» منتشر کرده است به ریشه های حقوقی و اجتماعی تبعیض علیه مسلمانان در فرانسه پرداخته است.

اردوغانیسم به جای کمالیسم

راهبردهای غلط و فاحش سیاست خارجه‌ی ترکیه خبر از آن می‌دهد که با ورود ترکیه به بازی‌های مستکبرین، دیگر پایداری و صلابت درونی حزب اردوغان قابل انسجام نیست و تفکر و اندیشه ی اردوغانیسم سازی ترکیه رو به افول خواهد داد و کشور دچار حواشی مختلفی می‌گردد.

با حکم رهبر انقلاب سران فتنه اعدام نشدند

آیت‌الله مصباح‌یزدی با تأکید بر اینکه با حکم حکومتی رهبر انقلاب سران فتنه اعدام نشدند، گفت: اگر حکم حکومتی نبود، هم طبق شرع و هم قوانینی که داریم آنان باید مجازات شوند و حکم‌شان هم اعدام است.

علوم انسانی سکولار، ضدمبارزه است

رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا در حاشیه پیاده‌روی بزرگ اربعین گفت: علوم انسانی سکولار ضدمبارزه است و ملت‌ها را آماده هضم شدن در غرب و تسلیم در برابر جبهه باطل می‌کند.

داده‌‌نما: جریانات سیاسی عراق در انتخابات

کمتر از دو هفته به برگزاری سومین انتخابات پارلمانی عراق بعد از سقوط صدام باقی مانده است. احزاب و جریان‌های سیاسی فعالیت‌های انتخاباتی خود را شدت بخشیده‌اند.

مجادله «روشنفکر سکولار» و «سیاستمدار تکنوکرات» برای دوران پسامحرّم

گفتمان زمان، امام حسین(ع) است؛ چه اینکه به قول علامه شهید مطهری(ره) با اینکه نوعیت انسان ثابت است و انسان در حال رشد اما به رغم خواست روشنفکر سکولار و سیاستمدار غیرانقلابی، هیچ‌گاه ملاک اباذری و ملاک ابوالفضلی در تاریخ تغییر نخواهد کرد؛ گو اینکه همین فلسفه تاریخ به ما آموخته است رابطه ایران و آمریکا، رابطه گرگ و میش است.

صوت: مبانی سیاست سکولار مدرن

حسن رحیم‌پور ازغدی در دوازدهمین مقاله شفاهی خود به سؤال‌هایی درباره اندیشه سیاسی و مبانی سیاست سکولار مدرن پاسخ می‌دهد.

توجیه معنویت سکولار، دین کاذب است

کذب علمى این نوع معنویت بر مبناى هستی ‏شناسى دینى و تفسیر معنوى جهان در صورتى است که بیان فوائد و کارکردهاى دنیوى دیانت با تقلیل گرایى و تنزل حقیقت دین به همین افق محدود شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.