خیمه عزاداری، پادگان آمادگی برای مقابله با یزیدیان زمان است

مردم در اقامه و سازماندهی این گونه مناسبت‌ها، به خصوص در زمینه محرم، تجربه و سابقه‌ای چندصد‌ساله دارند و در همه ابعاد هم موفق بوده‌اند و باید مراقب باشیم جنبه مردمی این مجالس پرشور حفظ شود و نقش تسهیل‌کننده و تکمیل‌کننده دستگاه‌های رسمی و دولتی به حالت جایگزین و مجری تبدیل نشود.

«اسلامِ بدون جهاد و شهادت» مورد قبول ملت ایران نیست

رهبر انقلاب ایدئولوژی‌زدایی از دیپلماسی و سیاست داخلی را از دیگر محورهای تبلیغات کنونی غرب خواندند و خاطرنشان کردند: می‌خواهند ما اصول خود را در سیاست خارجی دخالت ندهیم اما فکر و عقیده و ایدئولوژی در همه‌ی زمینه‌ها «راهنمایی تعیین‌کننده به شمار می‌رود».

اسلام داعش در تضاد با اسلام ناب است

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه اسلام ساختگی داعش در تضاد با اسلام ناب است، گفت: جوامع مسلمان در برابر سناریوی تضعیف اسلام توسط سکولاریسم باید وحدت داشته باشند.مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه اسلام ساختگی داعش در تضاد با اسلام ناب است، گفت: جوامع مسلمان در برابر سناریوی تضعیف اسلام توسط سکولاریسم باید وحدت داشته باشند.

هدف سکولارها از اسلام رحمانی چیست؟

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران گفت:مهمترین هدف گفتمان‌های سکولاری از جمله «اسلام رحمانی» این است که در صدد حذف دین به معنای واقعی و ولایت فقیه به لحاظ سیاسی در جامعه اسلامی هستند.

آیا ایران در معرض خطر سکولاریسم است؟

زمانی که مجمع تشخیص مصلحت شکل گرفت عده ای گفتند این آغاز شروع سکولاریسم در ایران است. چرا؟ زیرا اگر بین مجلس و شورای نگهبان اختلاف نظر بود و هردو بر نظرشان تاکید داشتند مصوبه به مجمع تشخیص می رود و آنجا ممکن است نظر مجلس تایید و نظر شورای نگهبان رد شود. یعنی در مواردی مجمع نظر شورای نگهبان را که میگوید این مصوبه خلاف شرع است رد کرده، نظر مجلس را به دلیل وجود مصلحتی تایید و تصویب می کند.

تصویر سرمایه‌داری ویرانگر در عصر یخبندان

عوامل زیادی در احیای طبقه متوسط شبه مدرن ایران پس از انقلاب اسلامی دخیل بود که می توان مهمترین آنان را سیاست های نئولیبرالی دولت سازندگی که موجب بازسازی خصوصی سازی و سرمایه داری انحصاری شد، دانست. ظاهر انقلابی و باطن سکولار این قشر از مهمترین ویژگی های آن است که شخصیت محوری عصر یخبندان (با بازی بهرام رادان) آن را تا حدودی نمایان می سازد.

رجوع بی بی سی فارسی به «عصر روشنگری»

جهانی بینی عصر روشنگری مروج آرمان لیبرالی و شعار آزادی ست،شعاری که پس از انقلاب فرانسه دستاوردی جزء بردگی در نظام صنعتی اروپا همراه نداشت.

جریان شناسی فکری معاصر جهان اسلام

سکولاریزم مهمترین ویژگی جهان مدرن است، یعنی این جهانی است. سکولاریزم به معنای جدایی دین از سیاست نیست، بلکه نوعی هستی شناسی و جهان بینی است.

در جلسات مذهبی «ایمان مُرده » عرضه می‌شود

در انفاق و امور خیریه دینی هم باید عقل را به کار گرفت؛ هر نوع خرج کردنی را انفاق نمی گویند، اگر اول بیندیشیم چه نیازی در جامعه اسلامی وجود دارد و در آن زمینه برای رضای خدا خرج کنیم، این انفاق می شود. انفاق به‌معنای پرکردن خلأ‌ها‌‌ست و تنها به موضوعات مادی ختم نمی‌شود وهر فرد مومن باید با توجه به بضاعت خود انفاق کند

نشانه‌های سکولاریسم اداری در تصمیم دولت

حقوق اداری در جوامع مدرن بر رضایت مردمی از نهاد دولت نهاده شده است. در ماه رمضان امسال که روز شرعی از چهار صبح تا نزدیک 9 شب امتداد دارد، عملا امکان همبستگی خانواده ها به تغییر ساعات کار وابسته است؛ با توجه به شکل کار در اکثر مراکز اداری، می‌توان ساعات نماز و ناهار هر روزه را به جای محل های کار، به خانه ها واگذار کرد.