پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

حمایت افسر ارشد سیاه از سید صادق شیرازی

اسکات مادل افسر ارشد امنیتی سازمان سیا در بند ۶ طرح مهم خود با عنوان”Iran on Notie”به صراحت از تقویت و حمایت سید صادق شیرازی؛ علیه اسلام سیاسی و آیت الله خامنه ای به عنوان یکی از راهبردهای آمریکا جهت مهار ایران نام می برد

سرویس های جاسوسی و بی‌ثباتی ونزوئلا

روزنامه‌نگار معروف ونزوئلایی هشدار داد که سرویس‌های جاسوسی «سیا»، «ام‌آی6» و «موساد» به دنبال بی‌ثبات‌سازی ونزوئلا از طریق جمهوری تعاونی گویان هستند.

ذخایر ارزی ایران ۱۱۰ میلیارد دلار شد

تولید ناخالص داخلی ایران بر اساس شاخص قدرت خرید در سال 2014 با 19 میلیارد دلار افزایش نسبت به سال قبل از آن مواجه شده و به 1284 میلیارد دلار رسیده است. تولید ناخالص داخلی ایران برای سال پیش از آن 1265 میلیارد دلار اعلام شده بود.

جاسوس کویتی سیا در دام حزب الله عراق

گردان‌های حزب الله عراق از دستگیری یک جاسوس کویتی که برای آمریکا (سیا) و کویت در عراق فعالیت می‌کرد، خبر دادند.

نعل‌وارونه آمریکا در دفاع از حقوق بشر

درواقع ایالت متحده آمریکا با انتشار این گزارش علاوه بر آنکه بخشی از جنایت‌های خود را افشا نمود سعی نمود جریان رقیب درونی خود را به حاشیه راند و مسائل و معضلات اجتماعی خویش را به فراموشی در افکار عمومی سوق دهد، راهبرد کدخدا محوری را در جهان مطرح سازد. بر این اساس آمریکا با این اقدام سعی کرد تا به همگان بفهماند که می‌تواند هر اقدامی کند و هیچ محاکمه ای نشود.

روش‌های شکنجه سیا؛ از غرق مصنوعی تا تجاوز به بستگان +سند

کمیته اطلاعات سنای آمریکا روز سه‌شنبه پس از 4 سال کش و قوس و پس از حذف بخش‌های زیادی از مستندات شکنجه مظنونین اقدامات تروریستی توسط آژانس مرکزی اطلاعات این کشور، گزارشی 499 صفحه‌ای در این رابطه منتشر کرد. به گفته «دایان فینشتین» این گزارش با بررسی بیش از 6 میلیون سند سازمان سیا تهیه شده است.

نقض ارزش‌های اخلاقی‌و اجتماعی توسط‌ سیا

دایان فاینستاین ضمن انتقاد از روش های شکنجه آمیز سازمان سیا در گرفتن اعتراف از مظنونین زندانی، آن را برخلاف ارزش های مورد ادعای آمریکا دانست.

جزئیات تازه از به آب انداختن جسد «بن‌لادن»

لئون پانتا، رئیس سابق سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) و وزارت دفاع این کشور در کتاب اخیر خود با عنوان “جنگ‌های ارزشمند” (Worthy Fights) نوشته است اسامه بن‌لادن رهبر القاعده که اول ماه می ۲۰۱۱ در ابیت آباد پاکستان کشته شد، درحالی در داخل دریا انداخته شد که به بدن او زنجیرهایی با وزن بیش از ۱۳۶ کیلوگرم پیچیده شده بود.

گرگ خاکستری، بنیانگذار اصلی داعش

مامور کهنه‌کار سازمان مرکزی جاسوسی امریکا و مشاور اطلاعاتی وزیر جنگ این کشور که بنیانگذار اصلی گروه‌های تروریستی در خاورمیانه به شمار می‌آید، در زمینه تأسیس و فرماندهی گروهک «داعش» نیز متهم ردیف اول است.

پوتین: اینترنت از آغاز ابزار جاسوسی سیا بود

«ولادیمیر پوتین» در سخنرانی تلویزیونی خود ضمن هشدار درباره عصبانیت روسیه از موتور جستجوگر گوگل، به روزنامه نگاران گفت اینترنت از آغاز توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) کنترل می‌ شده و جاسوسی آن تا به امروز ادامه دارد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.