نظام اسلامی رونق اقتصادی بدون عدالت اجتماعی را قبول ندارد

البته نیاز ما به اقتصاد مقاومتی بیش از کشورهای دیگر است زیرا از یک طرف کشور ما همچون کشورهای دیگر مرتبط با اقتصاد جهانی و مصمم به ادامه این ارتباط است و طبیعتاً از مسائل اقتصادی جهان متأثر خواهد بود و از طرف دیگر نظام اسلامی، به دلیل استقلال خواهی و عزت مداری و تأکید بر تحت تأثیر قرار نگرفتن از سیاستهای قدرتهای جهانی، مورد تهاجم، سوء نیت و اخلال گری است.

اقتصاد مهمترین مساله کشور است

اگر سیاستهای كلی اقتصاد مقاومتی، بطور جدی پیگیری و اجرا شوند، امید زیادی وجود دارد كه رونق اقتصادی و اصلاح پایه‌های اقتصادی كشور در میان‌مدت محقق و بخشی از مشكلات مردم حل شود.

دستور آملی‌لاریجانی برای مقابله با فساد و رانت‌خواری

لازم است با استفاده از همه ظرفيت‌هاي قوه قضاييه درجهت تأمين امنيت اقتصادي در كشور براي كساني كه داراي فعاليت سالم اقتصادي هستند و همچنين مقابله جدي با مفسدين اقتصادي و هرگونه رانت‌خواري و انحصارطلبي و امتيازات ويژه،‌ اقدامات مقتضی صورت پذيرد.

سیاست‌های اقتصاد مقاومتی چراغ راه دولت خواهد بود

حجت‌الاسلام حسن روحانی در پی ابلاغ سیاست های کلی «اقتصاد مقاومتی» خطاب به مقام معظم رهبری نوشت: این سیاست‌ها بهترین چراغ راه دولت تدبیر و امید خواهد بود تا با حمایت رهبری، پیمان خود با مردم را با قوت و سرعت پیش ببرد و زمینه شکوفایی بیشتر اقتصاد ایران را فراهم سازد.

سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تدوین شد

تدوین سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی امروز در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام پیگیری شد و با تصویب دو بند باقی‌مانده، تدوین این سیاست‌ها در قالب 22 بند پایان یافت که برای تأیید نهایی، خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی تقدیم خواهد شد.